Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Elden Ring i inne świetne zapowiedzi, które przegapiliście

elden ring

Elden Ring w końcu został zaprezentowany na zwiastunie z rozgrywki. Ale to nie jedyny tytuł, który mogliśmy zobaczyć.

Elden Ring powróciło!

Wczoraj mogliście na żywo oglądać dwie konferencje growe. Były nimi Summer Game Fest oraz Day of the Devs. Jeśli nie mieliście czasu śledzić na żywo wydarzenia, to poniżej prezentujemy zbiór najciekawszych materiałów wideo z gier, które zostały zaprezentowane. Zacznijmy jednak od tej najważniejszej.

Elden Ring w końcu zostało zaprezentowane na rozgrywce. Na ten zwiastun musieliśmy czekać dwa lata, ale fani są zadowoleni. Elden Ring pozwoli graczom na stworzenie swojego bohatera oraz dołączenie do rozgrywki innych graczy. Tytuł będzie można przechodzić samemu lub w czteroosobowej druzynie. Gracze poruszać się będą pieszo lub konno. Obecność koni występuje dlatego, iż jest to największa dotychczasowa gra From Software. W Elden Ring znajdzie się cykl dnia i nocy z dynamiczną pogodą. Napotkani NPC będą mogli nam pomóc lub nas skrzywdzić. Osoby, które kupią grę na PS4 i Xbox One otrzymają również darmową kopię na PS5 i Xbox Series.

Czytaj też: Battlefield 2042 z darmową wersją jak Call of Duty Warzone?

Summer Game Fest

Okazuje się, że fani „builderów” będą mogli otwierać szampana. Jurassic World Evolution 2 to dowód na to, że dziś gatunek ten trzyma się bardzo dobrze, a gracze chętnie kupują nowe odsłony. Nowa część zapewni kampanię fabularną oraz dopracuje istniejące już wcześniej w grze elementy. Więcej jednak nie zdradzono. Premiera na PC (Steam, Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X i S.

Fani „soulsów 2D” nie spodziewali się, że otrzymają nową odsłoną serii „Salt and…”. Oryginalne Salt and Sanctuary zdobyło sobie fanów dzięki wysokiemu poziomowi trudności, a Salt and Sacrifice ma oferować więcej tego samego, w bardziej dopracowanej formule. Produkcja trafi na PC oraz konsole PlayStation.

Mała przerwa od zwiastunów. Dowiedzieliśmy się, że Kingdom Come Deliverance zadebiutuje na Nintendo Switch. Za port mają odpowiadać oryginalni twórcy oraz Saber Interactive, które przeprotowało Wiedźmina 3 na Pstryka. Przepraszam, ale nie wierzę w ten port. Ta gra chodzi tak źle na PS4 i Xbox One, że nie wierzę, iż rozgrywka na Switchu będzie przyjemna. No, chyba że wyjdzie ten Nintendo Switch Pro… bo coś duży jest ten ekran na oficjalnej grafice reklamującej grę. Aktualny Switch nie ma tak dużego wyświetlacza…

Czytaj też: Far Cry Frenzy, darmowa odsłona serii coraz bardziej realna

Evil Dead: The Game osobiście mnie nie zachwycił. Ale tak samo nie potrafię się dobrze bawić we wszystkich tego typu produkcjach z Dead by Daylight na czele. Jeśli komuś pasuje taka forma rozgrywki, to będzie miał kolejny tytuł do zabawy. Co ciekawe, premiera oprócz na PC i dużych konsolach, odbędzie się także na Switchu!

Powstaje spin-off Borderlands! Tiny Tina’s Wonderlands to Borderlands tylko, że w formule fantasy. Gra ma zaoferować kilka własnych mechanik, ale tak samo, jak w oryginale, będziemy zabijać i lootować. Twórcy zbyt dużo jeszcze nie zdradzili, ale zapewne wkrótce udostępnią dodatkowe informacje.

Hideo Kojima powraca z Death Stranding. Director’s Cut ma być rozbudowaną wersją oryginalnej gry, w której znajdzie się więcej zawartości, a sama gra zostanie ulepszona do działania na PlayStation 5. Ciekawe, czy Kojima chce nam powiedzieć tym zwiastunem coś więcej…

Day of the Devs

Swoje trzy grosze dorzuciły również indyki, z których wyróżnia się np. takie Phantom Abyss. Tytuł polega na przejściu wygenerowanego poziomu najszybciej, jak gracze będą w stanie. Śmierć oznacza koniec zabawy, a zwycięzca może być tylko jeden. Czyli takie Temple Run + Fall Guys + Battle Royale.