Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun elektrycznego kombi Porsche, czyli Taycan Cross Turismo

Zwiastun elektrycznego kombi Porsche, Taycan Cross Turismo

Wygląda na to, że wielkimi krokami zbliża się premiera nowego elektrycznego samochodu od dużej ryby na rynku, co potwierdza nowy zwiastun elektrycznego kombi Porsche.

Zwiastun elektrycznego kombi Porsche

W rzeczywistości Porsche Taycan Cross Turismo będzie przerobionym na kombi sedanem. Jego przód będzie bowiem praktycznie identyczny, jak w przypadku tradycyjnych, dostępnych już do kupienia Porsche Taycan, ale tył zyska znacznie bardziej praktycznego sznytu, czyli po prostu kształtów kombi.

Czytaj też: Zwiastun tajemniczego Porsche 911 GT. Premiera już niebawem
Czytaj też: Dziwaczny prototyp Porsche 911 przynosi nam tylko jedno na myśl
Czytaj też: Porsche Cayman GT4 RS 2022 wyszpiegowane w śnieżnej zabawie

Jednak biorąc pod uwagę charakterystyczny kształt Cross Turismo, nie spodziewamy się, że to kombi będzie królem pod kątem przestrzeni bagażowej, ale z pewnością zaoferuje znacznie więcej, niż jego wydanie sedan. Powyżej z kolei możecie podejrzeć fotkę ambasadora marki i byłego kierowcę Formuły 1, Marka Webbera, który miał okazję poprowadzić zakamuflowany prototyp tego modelu.

Czytaj też: Co zyskuje Porsche, drukując silniki elektryczne?
Czytaj też: Porsche bierze pod lupę 550 Spyder i je komentuje
Czytaj też: Porsche 911 Turbo od Ares Design, to wyjątkowy przykład 964. generacji

Ten stwierdził (via Motor1), że wielka premiera będzie miała miejsce w ciągu następnych dwóch miesięcy, a rynkowy debiut model zaliczy już latem. Webber skomentował też swoją przygodę za kółkiem:

Była to fenomenalna pierwsza jazda dla mnie z tym pięknem. Jeździ jak Porsche, czuje się jak Porsche, pachnie jak Porsche. To prawdziwy sportowy samochód z jeszcze większą przestrzenią i prześwitem.