Zwiastun filmu Mowa Ptaków. W polskim kinie też się dzieje

Zwiastun filmu Mowa Ptaków

Polska kinematografia dzieli się na filmy historyczne, komedie romantyczne i produkcje Vegi lub temu podobne. Na szczęście są twórcy, którym chce się robić coś innego. Projekty ambitne, niewpasowujące się w schemat, przemawiające do ludzi czymś innym, niż falą wulgaryzmów. Zobaczcie zwiastun filmu Mowa Ptaków, który dowodzi, że warto od czasu do czasu wybrać się na coś polskiego do kina.

Czytaj też: Nowy zwiastun horroru The Lighthouse

Film Xawerego Żuławskiego przedstawia nam bohaterów żyjących na marginesie. Na ekranie zobaczymy m.in. kompozytora cierpiącego na trąd, licealistkę przygotowującą swój pierwszy film, bezrobotnego polonistę, sprzątaczkę czy kwiaciarkę. Każdy z nich stara się odnaleźć w świecie pełnym bezmyślności i podążania z prądem.

Oficjalny opis filmu:

To niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. „Mowa ptaków” jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Zobaczcie zwiastun filmu Mowa Ptaków

Produkcja powstała na podstawie scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów, takich jak: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Wiktor Zborowski.

Zwiastun filmu Mowa Ptaków

W kinach Mowę Ptaków będziemy mogli obejrzeć od 27 września.

Czytaj też: Wyciekł fragment filmu Joker. Uwaga na spoilery!

Źródło: Velvet Spoon