Pierwszy zwiastun hybrydowego Levante od Maserati

zwiastun hybrydowego Levante, Maserati Levante, Levante Hybrid

Właśnie otrzymaliśmy w swoje łapki zwiastun hybrydowego Levante od Maserati, który zbliża się do premiery wielkimi kroczkami, bo wiemy, że jego nowa generacji z BEV na czele zadebiutuje w 2023 roku.

Co ujawnia zwiastun hybrydowego Levante?

Sam zwiastun hybrydowego Levante wspomina tylko bezpośrednio o “Levante Hybrid”, ujawniając przy okazji wyłącznie logo Maserati w postaci trójzębu, któremu coraz częściej towarzyszą błyskawice. Nie bez powodu, bo mowa przecież o hybrydzie, która na tym materiale zmienia kolor lakieru ze srebrnego na niebieski. To z kolei sugeruje znane już nam akcenty nadwozia.

Czytaj też: Świeży zwiastun Maserati Grecale w formie rozmytych zdjęć

The New Levante Hybrid

Charging a new wave of performance. The new Levante Hybrid.#PerformanceCharged#MaseratiLevanteHybrid#Maserati

Posted by Maserati on Thursday, April 15, 2021

Levante Hybrid prawdopodobnie dzieli układ napędowy z Ghibli Hybrid, co oznacza obecność na pokładzie turbodoładowanego 2-litrowgo silnika czterocylindrowego z 48-woltowym alternatorem i dodatkowym silnikiem elektrycznym. Zaprzęgnięto to do ośmiobiegowego automatu, co wspólnie rozpędza model Ghibli do setki w 5,7 sekundy i maksymalnie do 255 km/h przy jednoczesnym obniżeniu emisji CO2 o 1/4 względem modelu z V6 Diesla.

Czytaj też: Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022 w skórze Alfa Romeo Giulia

Najpewniej Levante Hybrid zyska podczas aktualizacji to, co wydanie Ghibli Hybrid, a więc łagodne odświeżenie maskownicy, świateł i kabiny na czele z większym ekranem infotainment (wzrost z 8,4 do 10,1 cali) oraz cyfrowym zestawem wskaźników.