WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwiastun Jojo Rabbit i Taika Waititi jako Hitler

Zwiastun Jojo Rabbit i Taika Waititi jako Hitler

Choć za miesiąc film wejdzie do kin w USA, to dopiero ukazał się pełny zwiastun Jojo  Rabbit. W swoim najnowszym projekcie Taika Waititi przydziela sobie niecodzienną rolę. Będzie… Hitlerem, choć nie do końca takim prawdziwym.

Taika Waititi po raz kolejny serwuje nam porcję swojego specyficznego humoru. I za to go uwielbiamy.

Czytaj też: 20 lat Matrixa – seans 4DX w Cinema City

Jojo Rabbit to historia 10-letniego Jojo, chłopca wychowywanego w nazistowskich Niemczech w czasie II Wojny Światowej. Chłopiec jest dumny ze swojej narodowości, o czym świadczy fakt, że jego wyimaginowanym przyjacielem jest sam Adolf Hitler. W tej roli zobaczymy właśnie Taikę Waititiego. Gdy pewnego dnia chłopiec odnajduje żydowską dziewczynkę ukrywaną przez swoją matkę (Scarlett Johansson) zaczyna czuć się niepewnie. Na szczęście u jego boku stoi wierny Adolf pełen dobrych rad.

W oficjalnym opisie produkcji możemy przeczytać:

Wspomagany jedynie przez swojego idiotycznego, wymyślonego przyjaciela Adolfa Hitlera, Jojo musi skonfrontować swój ślepy nacjonalizm

Zobaczcie zwiastun Jojo Rabbit

Waititi zaznacza, że Hitler, którego gra to nie ten znany nam z historii. To taka wersja, jaka jest do przyjęcia dla dziesięcioletniego chłopca. Z jednej strony to idol, a z drugiej – postać stojąca na podobnym poziomie rozwoju, tylko z wąsem. Sam reżyser zaznacza, że stworzył go po prostu jako wersję siebie, ale z głupią fryzurą i małym wąsem. No i z miernym niemieckim akcentem.

Zwiastun Jojo Rabbit i Taika Waititi jako Hitler
Zdecydowanie jest na co czekać, choć na razie nie wiadomo, kiedy Jojo Rabbit zawita do polskich kin.

Czytaj też: Czy film New Mutants będzie powiązany z serią X-Men?

Źródło: cbr.com