WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zwiastun MediEvil sprawia, że myślę tylko o jednym – co jest nie tak z tą grą?

Zwiastun MediEvil sprawia, że myślę tylko o jednym – co jest nie tak z tą grą?

Najnowszy zwiastun MediEvil budzi moje wątpliwości. Czy ta gra ma szansę być dobrą produkcją w 2019 roku?

Odnowiony MediEvil został zapowiedziany jeszcze w 2017 roku. Gra otrzymała nowy zwiastun, który przedstawia nam fabułę oraz prezentuje kolejne fragmenty rozgrywki. Niestety, po obejrzeniu tego wideo jestem sceptycznie nastawiony do tej produkcji. Przynajmniej na ten moment. Najpierw jednak sami zobaczcie, co przygotowano.

Czytaj też: Klasyczny Minecraft dostępny przez przeglądarkę!

Pierwsze co od razu rzuca się w oczy, to po prostu przeciętna oprawa graficzna połączona z fatalną optymalizacją. Nie wiem jak autorom tej wersji nie jest wstyd pokazywać czegoś takiego w zwiastunie. Gra tnie się przy każdej większej zadymie, a przeciwnicy są niedopracowani. W 50 sekundzie przecież bez problemów widać, że wrogowie stale biegną do nas chociaż stoją obok nas.

Brzydki, niezoptymalizowany i z błędami. Takie jest ten zwiastun i jeśli taka ma być pełna wersja gry to ja podziękuję. Wydaje mi się również, że MediEvil może mieć problem z tym, żeby bawić w dzisiejszych czasach. Fani klasycznej odsłony na pewno chętnie zakupią ten tytuł, aby powrócić wspomnieniami do dawnej gier. Czy tak samo zrobią nowi gracze? W końcu przykład udanego remake’a Crasha pokazuje, że jest na to szansa.

Tutaj jednak mamy taką różnicę, że model zabawy Crasha nawet pasuje do dzisiejszych czasów. Czuć, że gra jest trochę inna, ale dalej stanowi wyzwanie i sprawdza się w swojej aktualnej wersji. MediEvil wygląda za to jak tytuł, który jest już zbyt prosty na dzisiejsze standardy. Autorzy Crasha byli w stanie przerobić graficznie poziomy tak, aby wyglądały na coś współczesnego. MediEvil nie zachwyca nawet tym. Jestem bardzo ciekawy, jak ta produkcja zostanie przyjęta. A może twórcy zdążą ulepszyć grę przed jej premierą? Sprawdzimy to 25 października.

Czytaj też: Sprzedaż Days Gone wciąż wysoka – gra jednak okazuje się dużym hitem

Źródło: dualshockers.com