Reklama

Zwiastun Mercedesa EQT ujawnił też datę premiery

Zwiastun Mercedesa EQT

Dostaliśmy właśnie w nasze łapki zwiastun Mercedesa EQT, czyli kompaktowego rodzinnego vana, który, choć pozostaje w sferze koncepcyjnej, jest z pewnością zbliżony do wersji produkcyjnej.

Co pokazuje zwiastun Mercedesa EQT?

Ten całkowicie elektryczny wariant Klasy T będzie wyglądał po prostu jak mała furgonetka, a swojego dostawczego odpowiednika doczeka się w formie Citana. Na nowym zwiastunie EQT nie pokazał wiele, ale przynajmniej potwierdził swoje nowoczesne światła, wielką “maskownicę”, która nie ma za sobą żadnej chłodnicy, duże logo firmy. Co ważne, ta zapowiedź potwierdza strategię firmy “Electric First”, bo poprzedza zapowiedź Klasy T.

Czytaj też: Premiera Mercedesa Klasy C LWB 2021, czyli z długim rozstawem osi

Tak więc, koncepcja Mercedesa EQT zadebiutuje już 10 maja, ale będzie na tyle zbliżona do wersji produkcyjnej, że powinniśmy ją traktować jako coś w rodzaju prototypu. Co ciekawe, podczas prezentacji swoje trzy grosze do show dorzuci znany chyba wszystkim profesjonalny skateboarder Tony Hawk.

Czytaj też: Debiut Mercedesa EQB 2022. Elektryczny crossover nawet w wersji AMG

Oczekuje się, że Klasa T trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2022 roku, ale jednocześnie nie jest jasne, czy to samo czeka EQT, choć coś czujemy, że jeszcze w tym roku zobaczymy jego wersję produkcyjną.