Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun nowego samochodu Lotus. Ten model zastąpi trzy inne

Zwiastun nowego samochodu Lotus, Lotus

Plotki się potwierdziły, a Elise, Exige i Evora pożegnają się z nami po 2021 roku, jako że zwiastun nowego samochodu Lotus bezpośrednio wskazuje na jego wyjątkowość.

Zwiastun nowego samochodu Lotus

Lotus używa frazy „nowej serii samochodów sportowych” opisując ten w teorii jeden, a w praktyce trzy modele. Wiemy, że wewnątrz firmy określa się go mianem Type 131, a on sam jest częścią strategii Lotus 'Vision80, która obejmuje również inwestycję ponad 100 milionów funtów w obiekty firmy w Hethel.

Czytaj też: Motoryzacyjna legenda przedstawia elektryczny hipersamochód Lotus Evija
Czytaj też: Jeszcze benzyna, ale później tylko elektryczność, czyli plany firmy Lotus
Czytaj też: Obejrzyj, jak elektryczny hipersamochód Lotus Evija śmiga po torze

Nowy sportowy samochód Lotus, który ma być ostatnim modelem firmy z silnikiem spalinowym, ma występować w trzech odmiennych konfiguracjach. Marka jasno to sugeruje trzema modelami pod płachtami materiału, spod których i tak da się zobaczyć inne światła, czy projekty zderzaków.

Lotus Elise, Elise 2020, Elise Classic Heritage Edition, Lotus Classic Heritage
Lotus Elise

W tej chwili szczegóły dotyczące Type 131 są owiane tajemnicą, ale według spekulacji ten model ma być napędzany silnikiem V6 podłączonym do opracowanego przez firmę systemu hybrydowego. Produkcja samochodu „trzy w jednym” rozpocznie się jeszcze w tym roku, chociaż nie wiadomo, czy pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się przed jego końcem.

Czytaj też: Lotus ogłosił wyjątkowe edycje Elise
Czytaj też: Zapomnijcie o kupnie elektrycznego hipersamochodu Lotus Evija
Czytaj też:
Obejrzyj jak Lotus Elise niespodziewanie traci swój dach

Informacje na temat tego wyjątkowego cacka możemy też wyciągnąć z serwisu Automotive News Europe, który bazuje na „własnych źródłach” i rozmowie z CEO firmy. Ten wyjawił w rozmowie z serwisem, że ten nienazwany jeszcze samochód zadebiutuje w szerokim przedziale cenowym od 55 do 105 tysięcy funtów (280-535 tysięcy złotych), a nieoficjalnie wiadomo, że nastąpi to już tego lata.