Reklama

Rzućcie okiem na zwiastun Volkswagena ID.6, czyli SUVa nie dla Europy

zwiastun Volkswagena ID.6, SUV nie dla Europy

Chociaż elektryfikacja oferty VW nie będzie równomierna na całym świecie, to i tak warto rzucać okiem na poczynania tej firmy na innych rynkach, dlatego spójrzmy na najnowszy zwiastun Volkswagena ID.6.

Zwiastun Volkswagena ID.6

Za kilka lat z pewnością nie poznamy oferty Volkswagena, który obecnie rozwija najbardziej właśnie elektryczne modele ID na bazie platformy MEB. W Europie dostaliśmy już hatchbacka ID.3, czy SUVa ID.4 oraz jego wersji coupe ID.5, ale ID.6 niestety się nie doczekamy. Ten trzyrzędowy elektryczny SUV będzie dostępny wyłącznie w Chinach i może w USA. Przynajmniej z tego co wiemy na ten moment.

Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7

Volkswagen zaprezentuje na wystawie w Szanghaju dwie wersje EV – ID.6 X i ID.6 Cross. Oba będą produkowane przez dwie chińskie spółki joint venture firmy i będą sprzedawane w Chinach jako tańsze alternatywy Tesla Model X.

Czytaj też: A gdyby tak powstał elektryczny supersamochód ID Volkswagena?

Z tego co wiemy z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, które wymusiły na Volkswagenie ujawnienie informacji na temat ID.6 w myśl homologacji, ten SUV będzie mierzył 4876 mm długości i duży rozstaw osi rzędu 2965 mm. Pod kątem napędu w grę ma wejść pojedynczy silnik elektryczny o mocy 201 KM i 82 kWh akumulator, choć najpewniej doczekamy się też wersji dwusilnikowej z napędem AWD.