Reklama
aplikuj.pl

Rzućcie okiem na zwiastun Volkswagena ID.6, czyli SUVa nie dla Europy

zwiastun Volkswagena ID.6, SUV nie dla Europy

Chociaż elektryfikacja oferty VW nie będzie równomierna na całym świecie, to i tak warto rzucać okiem na poczynania tej firmy na innych rynkach, dlatego spójrzmy na najnowszy zwiastun Volkswagena ID.6.

Zwiastun Volkswagena ID.6

Za kilka lat z pewnością nie poznamy oferty Volkswagena, który obecnie rozwija najbardziej właśnie elektryczne modele ID na bazie platformy MEB. W Europie dostaliśmy już hatchbacka ID.3, czy SUVa ID.4 oraz jego wersji coupe ID.5, ale ID.6 niestety się nie doczekamy. Ten trzyrzędowy elektryczny SUV będzie dostępny wyłącznie w Chinach i może w USA. Przynajmniej z tego co wiemy na ten moment.

Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje Volkswagen Amarok i T7

Volkswagen zaprezentuje na wystawie w Szanghaju dwie wersje EV – ID.6 X i ID.6 Cross. Oba będą produkowane przez dwie chińskie spółki joint venture firmy i będą sprzedawane w Chinach jako tańsze alternatywy Tesla Model X.

Czytaj też: A gdyby tak powstał elektryczny supersamochód ID Volkswagena?

Z tego co wiemy z Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, które wymusiły na Volkswagenie ujawnienie informacji na temat ID.6 w myśl homologacji, ten SUV będzie mierzył 4876 mm długości i duży rozstaw osi rzędu 2965 mm. Pod kątem napędu w grę ma wejść pojedynczy silnik elektryczny o mocy 201 KM i 82 kWh akumulator, choć najpewniej doczekamy się też wersji dwusilnikowej z napędem AWD.