WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwolnienia w PlayStation Europa – co dzieje się w obozie niebieskich?

Zgodnie z zapowiedziami odbyły się zwolnienia w PlayStation Europa. Marketing i PR PlayStation 5 może się różnić na następnej generacji konsol.

1 kwietnia 2018 roku Sony poinformowało, że zamierza wprowadzić zmiany w regionalnych oddziałach PlayStation. Czym miały charakteryzować się te tajemnicze „zmiany” nie było do końca wiadomo. Teraz jednak już znamy szerszy obraz sytuacji w obozie niebieskich.

Czytaj też: Popularność gier wideo rośnie – grają już nawet dwulatki

Wszystko co teraz przeczytacie pochodzi od informacji przekazywanych przez pracowników, a jak wiadomo zwolnieni zazwyczaj nie pałają miłością do swojego pracodawcy. Miejmy zatem na uwadze, że póki co znamy tylko jedną wersję wydarzeń. Okazuje się, że odbyły się zwolnienia w PlayStation Europa. Decyzję o tym miał podjąć oddział PlayStation Ameryka, który to od dłuższego czasu ma zapędy na bycie „tym głównym” oddziałem.

W czasie, gdy wszyscy ekscytowaliśmy się oficjalną zapowiedzią PlayStation 5, Sony rozpoczęło ponowne rozmowy kwalifikacyjne z zatrudnionymi już osobami. Po ponownej rekrutacji wiele osób z działu PR i marketingu straciło pracę. Przyznają teraz, że są zdziwieni, ponieważ kochali swoją pracę, a i tak zostali zwolnieni przez nowe zasady.

Zwolnienia w PlayStation Europa wpłyną na niezależność każdego oddziału. Wcześniej Europejczycy mieli swobodę w wielu kwestiach, co w w założeniach wydaje się być dobrym pomysłem, ale potem kończyło się np. sytuacją gdzie PlayStation Move było mocno reklamowane na rynku europejskim, a Driveclub nie był tak dobrze prezentowany w USA.

Czytaj też: Patent PlayStation VR 2 wskazuje na znaczny postęp technologiczny!

Źródło: videogameschronicle.com