WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Marzycie o locie w kosmos? Zwycięzca tego reality show będzie miał taką okazję

Space Hero to nazwa reality show, którego zwycięzca ma mieć zagwarantowany przelot na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Celem programu będzie znalezienie grupy ludzi gotowych do wykonywania najtrudniejszych wyzwań.

Reality show zostanie wyprodukowane przez Bena Silvermana, byłego pracownika NBC Entertainment. Twórcy programu współpracują rzekomo z Axiom Space, firmą dążącą do budowy własnej komercyjnej stacji kosmicznej. W 2021 roku trzy osoby mają się znaleźć na pokładzie Crew Dragon od SpaceX, aby dotrzeć na pokład ISS. Wszystko to we współpracy z Axiom Space.

Cena lotu jednej osoby w przestrzeń kosmiczną wynosi od 50 mln do 60 mln dolarów. Tak przynajmniej wynika z przewidywań firmy Bigelow Space, współpracującej z NASA i SpaceX. Oczywiście historia zna już przypadki tego typu przedsięwzięć, które zakończyły się fiaskiem. Jednym z nich była inicjatywa Mars One, zakładająca budowę prywatnej kolonii na Czerwonej Planecie. Space Hero to mimo wszystko bardziej przyziemny projekt, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że uda się go zrealizować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News