WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dwa przystępne cenowo elektryczne rowery od REI

Firma REI dodała właśnie do swojej oferty dwa nowe modele rowerów elektrycznych, a mowa o Co-op Cycles CTY e2.1 oraz Co-op Cycles CTY e2.2.

Chociaż nazwy dają wiele do życzenia, ważne jest to, że oba modele są skierowane dla klientów, szukających czegoś w niskiej i średniej półce. Oba modele posiadają silnik elektryczny Shimano wbudowany tuż obok korby i są wycenione na poziomie konkurencyjnym z innymi modelami znanych marek.

Rama i samo wyposażenie CTY e2.1 i e2.2 z błotnikami oraz bagażnikiem na tyle sugeruje trekingowe korzenie, a specyficzny styl z obniżoną górną rurką, ułatwiający wsiadanie i zsiadanie nadaje całości miejskiego charakteru. Wszystko to w rozmiarze ramy Small, Medium lub Large, a w obu rowerach resztę dopełniają hydrauliczne hamulce środkowe, oświetlenie, czy tradycyjny łańcuch z przerzutką tylną.

W rzeczywistości różnica między tymi dwoma modelami dotyczy silnika i pokładu energii. Co-op Cycles CTY e2.1 dzierży silnik Shimano E5000 i 418 Wh akumulator, podczas gdy CTY e2.2 napędza silnik Shimano E6100 i większy akumulator, bo o pojemności 504 Wh (via Electrek).

Czytaj też: Z BikerTop rower sprawdzi się nawet w deszczu

Oba te silniki pomagają rowerom osiągnąć maksymalną prędkość 32 km/h, ale e2.1 generuje tylko 40 Nm momentu obrotowego, podczas gdy e2.2 chwali się już 60 Nm momentem. Zasięg najwidoczniej pozostaje obecnie nieznany, a cena wynosi kolejno 1799 i 2199 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News