Reklama
aplikuj.pl

Apple zainspirowało Qualcomm. Firma chce wbić się w segment desktopów

Apple zainspirowało Qualcomm, Qualcomm, APple M1

Wygląda na to, że Apple zainspirowało Qualcomm do podboju rynku PC w większym stopniu, niż firma dokonuje tego z wykorzystaniem mobilnych układów Snapdragon. Teraz Qualcomm ma chrapkę na odpowiednik procesora M1 od Apple.

Dla przypomnienia Apple M1 to procesor wydajniejszy od Ryzenów, a nawet i7-11700K Intela w określonych testach. Łączy w sobie 8-rdzeni procesora CPU (cztery wysokowydajne rdzenie o nazwie kodowej Firestorm i cztery słabsze rdzenie o nazwie Icestorm) oraz 8 rdzeni graficznych i 128 jednostek wykonawczych. Ten układ zapewnił Apple wolność od stosowanych do niedawna procesorów Intela i Qualcomm ma na podobny sukces chrapkę.

Czytaj też: Unikalne karty graficzne GeForce RTX 3080, których nie kupicie

Qualcomm chce swojego układu na wzór wyjątkowego SoC M1 od Apple

Według niedawnego wywiadu, który serwis Reuters przeprowadził z nowym dyrektorem generalnym Qualcomm, Cristiano Amonem, firma planuje produkować chipy do laptopów, które będą bezpośrednio konkurować z Apple. Oznacza to, że firma chce zapewnić równą, jeśli nie lepszą wydajność i świetną żywotność baterii względem układu M1.

Procesor Apple M1

Czytaj też: Nie, Bank Pekao nie rozdaje 900 zł. To tylko kolejna forma oszustwa

Nie są to ogłoszenia bez pokrycia, bo stosownych specjalistów zapewniło firmie niedawne przejęcie firmy Nuvia, obejmujące zespół bardzo utalentowanych inżynierów. Qualcomm zatrudnił nawet kilku programistów odpowiedzialnych za M1 Apple i oficjalne podkreśla, że nadchodzący SoC będzie korzystać wyłącznie z najlepszych rozwiązań, w tym modemu 5G.