Reklama
aplikuj.pl

Konsola Valve Steam Deck na eBayu za 20000 zł. Spekulanci w natarciu

Konsola Valve Steam Deck na eBayu, Valve Steam Deck na eBayu, Steam Deck na eBayu

Na temat Steam Deck powiedziano już wiele. Znamy całą specyfikację, kwestię doku, a nawet ciekawą kwestię wyceny zważywszy na możliwość wyposażenia konsolę w dysk M.2 na własną rękę. Dziś z kolei mamy dla Was ciekawostkę, bo ta konsola jest już dostępna na eBayu w absurdalnej cenie. Dlaczego?

Powód jest jeden – spekulanci, czy też scalperzy, o ile wolicie pozostać przy angielskiej nomenklaturze. Mowa więc o tych samych gościach, którzy wykupują przedwcześnie dany sprzęt w możliwie najwyższych liczbach nie dla siebie, a z planem sprzedaży w wyższej cenie. Zaobserwować to można było już przy kartach graficznych, konsolach nowej generacji, czy nawet modułach TMP 2.0 przez wymogi Windowsa 11, a dziś to samo dotyczy konsoli Steam Deck od Valve.

Czytaj też: Intel przejmie giganta? Najwidoczniej firma uczy się na błędach

Mobilna konsola Valve, Steam Deck Game

Steam Deck na eBayu. Spekulanci już zwietrzyli okazję zarobku

Przez obecną pandemię i problemy z podażą, sięgającą głęboko łańcuchów dostaw układów wszelakiej maści, premiera każdego nowego, popularnego sprzętu do grania przeraża dostępnością. Egzemplarz dla siebie nie tylko trudno dostać, ale też trzeba często zapłacić za niego więcej, względem ceny rynkowej. To samo może mieć miejsce z Steam Deck i najnowsze oferty na eBayu tylko na to wskazują, żerując na braku cierpliwości innych.

Czytaj też: Płyta główna EVGA Z590 Dark już w sprzedaży

Przedsprzedaż Steam Deck już bowiem ruszyła i każda rezerwacja z wpłaconym depozytem musi zostać „klepnięta”, żeby kupujący miał pewność, że dostanie konsole w następnym roku, czyli zgodnie z planem. Najwidoczniej jednak potwierdzenie nie jest dobrem powszechnym, bo wspomniany eBay wypełnił się ofertami z konsolą Valve o „potwierdzonym statusie przedsprzedaży” w wyższych cenach. Dla przypomnienia tak oficjalne ceny prezentują się w złotówkach (w dolarach wynoszą kolejno 399, 529 i 649$)…

a na eBayu możemy znaleźć takie oferty:

Czytaj też: Realme szykuje nowego smartwatcha. Specyfikacja Realme Band 2 ujawniona

Większość z nich nie ma sensu i nawet wspomniana w tytule cena 20000 zł jest zwyczajnym placeholderem, bo większość cen za te modele wynosi około 850$ za wariant 256 GB i 950-1000$ za wariant 512 GB. Przebitki są więc srogie, ale kwestia dostaw na ten moment tajemnicza, bo choć te mają ruszyć w grudniu, to klienci powinni oczekiwać ich odpowiednio I, II i III kwartale 2022 roku, poczynając od najtańszej wersji.