Reklama
aplikuj.pl

Premiera Solectrac e70N. Oto elektryczny traktor droższy od Modelu 3 Tesli

Premiera Solectrac e70N, elektryczny traktor

Już za 1000$ możecie zarezerwować elektryczny traktor Solectrac e70N amerykańskiej firmy z Kalifornii. Ta ujawniła go właśnie światu, jako kolejny przykład swojej działalności, mającej na celu zapewnienie rolnikom ekologicznej formy narzędzia pracy.

Elektryczny traktor Solectrac e70N zadebiutował i próbuje do siebie przekonać

Pierwsze egzemplarze ciągników e70N zostały już dostarczone do trzech farm w Kalifornii w ramach dotacji w wysokości 514688 dolarów w ramach programu FARMER, który to pokrywa do 80% kosztów wymiany ciągników z silnikiem wysokoprężnym na bezemisyjne alternatywy.

Czytaj też: Nowoczesny traktor Monarch, czyli elektryczność i autonomia w jednym

To tylko podkreśla, jak świetnie rozwija się segment bezemisyjnych sprzętów rolniczych za Wielkim Oceanem i dobrze, bo kupno traktora Solectrac e70N jest równoznaczne z wydaniem przynajmniej 74999 dolarów, czyli prawie 290000 zł, podczas gdy w Polsce najlepszy Model 3 Tesli kosztuje 269990 zł.

Czytaj też: Traktory Lamborghini w szczegółach

Nie od dziś jednak wiadomo, że cena traktorów jest wysoka i elektryczny napęd wcale tego nie zmieni. Producent dumnie twierdzi, że Solectrac e70N zastąpi traktor napędzany silnikiem wysokoprężnym z nawiązką i nawet pokusił się porównać możliwości opracowanego przez siebie 50-konnego napędu 4WD do silnika diesla o mocy 70 koni mechanicznych.

Czytaj też: Autonomiczny traktor na wyciągnięcie ręki z Blue White Robotics

Na roli będzie mógł pracować przez przynajmniej cztery godziny za sprawą 60 kWh akumulatora typu LFP, a jego czas ładowania wynosi od 8 do 10 godzin. Jednak dopłacenie 18000$ wystarczy, żeby Solectrac e70N otrzymał system wymiennych akumulatorów z myślą o całodobowej pracy.