Reklama
aplikuj.pl

Traktory Lamborghini w szczegółach

Traktory Lamborghini, historia traktorów Lamborghini, Lamborghini traktory

Zapewne słyszeliście już, że Lamborghini najpierw produkowało traktory i dziś właśnie będzie o nich. Zwyczajnych maszynach rolniczych tego niezwyczajnego producenta samochodów.

Historia traktorów Lamborghini

Ferrucio Lamborghini tchnął życie w firmę Lamborghini w XX wieku, a ta ruszyła z produkcją traktorów w 1948 roku, aby po 15 latach rozpocząć zabawę na rynku samochodów osobowych. Ten drugi rozdział zawdzięcza właśnie fortunie zbitej na maszynach rolniczych.

Czytaj też: Lamborghini teasuje coś bez dachu i w kamuflażu
Czytaj też: Pojedynek włoskiej potęgi z Ferrari F8 Tributo oraz Lamborghini Huracan EVO
Czytaj też: Porsche 911 Turbo S kontra Lamborghini Huracan Evo w teście przyspieszenia

Traktory jednak są częścią tej firmy, dlatego warto poświęcić im chwilę, pamiętając, że obecnie firma dzieli się na Lamborghini Trattori (produkcja traktorów) i Automobili Lamborghini (produkcja samochodów).

Czytaj też: Xiaomi weszło we współpracę z Lamborghini. Jaki jest tego owoc?
Czytaj też: Zgadniecie ile modeli Aventador sprzedało Lamborghini?
Czytaj też: Lamborghini nie bez powodu nagrało ścigające się SUVy Urus

Pierwszy traktor Lamborghini bazował głównie na pozostawionym z czasów wojny sprzęcie. Był więc takim „powojennym zlepkiem”, ale razem z nadejściem 1951 roku model L33 rozpoczął już historię traktorów stworzonych w pełni przez Lamborghini, choć te napędzał jeszcze silnik innej firmy Morris.

Piętnaście modeli później doczekaliśmy się traktorów Lamborghini Nitro Series, które są na rynku od 2013 roku i które nawet zgarnęły nagrodę za wygląd w 2014 roku.