Reklama
aplikuj.pl

Nowoczesny traktor Monarch, czyli elektryczność i autonomia w jednym

Najmądrzejszy traktor na świecie, elektryczny i autonomiczny Monarch Tractor, elektryczny traktor

Kolejnym traktorem, wpadającym w światło reflektorów na naszej stronie, jest Monarch Tractor. Nie dość, że jest elektryczny i autonomiczny, to na dodatek najpewniej jest to najmądrzejszy traktor na świecie.

Monarch Tractor to rolnicze cudo

Z jednej strony mamy głosy mówiące o tym, że bez drogi i powtarzalnych znaków na jezdni, autonomiczne pojazdy są zgubione, a z drugiej widzimy takie oto autonomiczne maszyny. W rzeczywistości rolnictwo czerpie całymi garściami z autonomicznych sprzętów, pozwalając im odwalać większość powtarzalnej roboty.

Czytaj też: Traktory Lamborghini w szczegółach
Czytaj też: Traktor na Nurburgring! Jak poradził sobie na najsłynniejszym torze?
Czytaj też: Obejrzyj jak największy na świecie traktor otrzymuje nowy zestaw opon

Oranie, spryskiwanie, sianie, czy przeprowadzanie finalnych żniw, to dla tych maszyn bez człowieka na pokładzie pestka. Jedną z nich jest wspomniany Monarch Tractor, czyli najnowszy traktor, który został zaprojektowany, jako najinteligentniejszy ciągnik na świecie. Dodatkowo bazuje na w pełni elektrycznym napędzie o mocy 70 koni i pracy na jednym ładowaniu do 10 godzin.

Monarch Tractor wprawdzie ciągle ma kabinę dla kierowcy, ale jest w pełni zdolny do samodzielnego działania. Dzięki kamerom 360 stopni, zestawowi czujników i oprogramowaniu do autonomicznej nawigacji ciągnik może wykonywać zaprogramowane zadania bez obecności osoby na pokładzie.

Czytaj też: Wierzcie albo nie, ale to traktor Porsche z 1963 roku
Czytaj też:
Autonomiczny traktor z 5G i napędem wodorowym
Czytaj też:
To nie transformers, a elektryczny autonomiczny traktor Kuboty

Dzięki oprogramowaniu do głębokiego uczenia ciągnik Monarch jest również zaprojektowany do uczenia się na bieżąco, aby pomagać w szacowaniu plonów, czy analizowaniu stanu upraw.

Pod kątem możliwości Monarch Tractor kosztujący 50000 dolarów jest wyposażony w trzypunktowy zaczep, ma udźwig do 998 kg i opcjonalnie może ruszyć w bój z napędem na 4 koła.