Reklama
aplikuj.pl

Nowa rewizja PlayStation 5 zadebiutowała. Czym różni się od oryginału?

Kiedy zwiększymy pojemność dyskową PlayStation 5?

W rzeczywistości to, że Sony wyprodukowało nową rewizję swojej konsoli nowej generacji wiemy już od kilku tygodni. Jednak dopiero teraz ta nowa rewizja PlayStation 5 doczekała się wejścia na pierwszy rynek. Co ciekawe, mowa o sklepach w Australii.

Nowa rewizja PlayStation 5 trafiła na pierwszy rynek

Doniósł o tym lokalny serwis Press Start, wskazując, że modele PS5 w nowej rewizji łatwo rozpoznać, bo teraz zawierają nową śrubę do podstawy w pozycji pionowej, która nie wymaga już śrubokręta, umożliwiając ręczną regulację. Jasno wskazuje też na nie nowy numer modelu – CFI-1102A, a nie oryginalny CFI-1000.

Czytaj też: Sony może świętować ogromny sukces PlayStation 5. Konsola pobiła rekord

Wystarczy też chwycić PlayStation 5 w dłoń, żeby zauważyć różnicę, bo w nowej wersji konsola jest o około 300 gramów lżejsza. Na ten moment nie wiemy, jak poczyniono te oszczędności i na czym, ale zważywszy na rynkowy debiut, to zapewne kwestia czasu, aż ktoś zajmie się dokładnym porównaniem obu rewizji.

Czytaj też: Sony umożliwiło rozszerzenie pamięci PlayStation 5 własnym dyskiem NVMe

Okazji ku temu będzie miało zapewne wielu, bo Sony już szykuje do wprowadzenia na rynek oficjalną aktualizację oprogramowania, która pozwoli na montaż dodatkowego dysku SSD M.2 NVMe w konsoli nie tylko beta testerom. Jednak przy tej operacji będziecie potrzebować śrubokręta.