Reklama
aplikuj.pl

Remaster GTA 5 na PS5 nie zachwyca w starciu z oryginałem

gta 5

W końcu zobaczyliśmy GTA 5 w wersji przeznaczonej na PS5. Wygląda to raczej na drobny lifting, niż odświeżenie, które było tak zapowiadane przez Rockstar. Rzućcie okiem na porównanie.

GTA 5 na PS5? Gdzie te różnice?

Gdy podczas wczorajszego PlayStation Showcase prezentowano odnowione GTA 5, zastanawiałem się, czy prezentowany materiał, to znowu pokaz gry z PS4, czy może w końcu patrzę na port na PS5. Już samo to raczej dużo mówi o tym, jaką jakość zaprezentował nam Rockstar… Nowe-stare GTA 5 na konsolach aktualnej generacji nie zachwyca i chyba po raz pierwszy poczułem, jak już bardzo jestem zmęczony GTA 5.

Czytaj też: Pytajnikowy blok Super Mario 64 z klocków LEGO wkrótce dostępny

Jeszcze ten końcowy pokaz Grand Theft Auto Online, który pokazał dokładnie, to za co nie cierpię tego trybu. Wiadomo, gra w sieci ma wielu fanów i Rockstar robi na tym miliony dolarów, ale prezentacja tej wersji gry po prostu nie wyszła. Całość wręcz krzyczy, że Rockstar to firma, która trochę porzuciła swoich fanów trybu single-player GTA, w czasach, gdy gry dla pojedynczego gracza sprzedają się w milionach egzemplarzy.

Porównanie GTA 5 na PS5 i PS4 Pro

Pojawiło się już pierwsze porównanie gry w wersji na PS5 i PS4 Pro. Co z niego wynika? Cóż… dokładnie, to czego można się spodziewać. Największe zmiany widać w flarach na ekranie czy lepiej wyglądających wybuchach. Poza tym nie widać większych zmian. Nawet rozdzielczość gry nie wydaje się być jakoś znacznie lepsza!

Deweloperzy chwalą się szybkim przełączaniem pomiędzy bohaterami i jest to na pewno coś wartego odnotowania, ale nie dowiadujemy się za to niczego na temat lepszej płynności produkcji. Zwiastun zdaje się być przygotowany w 30 klatkach na sekundę. Czyżby te kilka lepszych efektów graficznych tak dobijało PlayStation 5 i Xbox Series X?

Czytaj też: Opowieść audio Dying Light 2. Techland opowiada straszne historie na dobranoc!

Sam liczyłem na o wiele więcej zmian. Oprócz 60 klatek na sekundę miałem po cichu nadzieję, że Rockstar zaszaleje (no, bo przecież nie pokazaliby… tego co pokazali) i doda jakiś tryb graficzny sprawiający, że gra będzie wyglądać, jak zmodowany na PC tytuł.

Gracze nie są zadowoleni z tego, co zobaczyli na pokazie. W momencie pisania tego wpisu, zwiastun gry ma 18 tysięcy łapek w dół i 12 tysięcy łapek w górę. Jakby tego było mało – Rockstar przeniósł datę wydania swojego portu gry z 2021 roku na marzec 2022. Warto odnotować, że właśnie marzec 2022 jest spodziewanym miesiącem pojawienia się rematerów GTA 3, GTA Vice City oraz GTA San Andreas. Oby tylko ta odnowiona trylogia nie wyglądała jak zaprezentowane nam GTA 5…