NBMiner już dawno pokonał (w pewnym stopniu) ograniczenie LHR, które przed kilkoma miesiącami NVIDIA wprowadziła w swoich kartach graficznych. Jednak sprawiał, że ich wydajność z ograniczenia do 50% wzrastała do 70%, pozostawiając „stracone” 30% wydajności. Oprogramowanie T-Rex sobie z tym radzi i przez to właśnie można powiedzieć, że w pewnym stopniu ograniczenie LHR złamano.
T-Rex pozwala obejść ograniczenie LHR w sprytny sposób
Zacznijmy może od tego, że procesory graficzne większości kart GeForce RTX 3000 są wariantami LHR, a więc tymi, ograniczającymi wydajność w obliczeniach związanych z kryptowalutami o 50%. To skuteczny sposób na obniżenie zysku z kopania, więc i zniechęcenie górników, jednak T-Rex razem z NBMiner obchodzą to, zwiększając wydajność do 70%. Różnica między tymi podejściami sprowadza się do funkcji w T-Rex, które pozwala teraz użytkownikom kopać do dwóch różnych kryptowalut jednocześnie, co wykorzystuje pozostałe 30% mocy do wydobycia czegoś innego.
Czytaj też: Standard PCIe 6.0 prawie sfinalizowany. Aż osiem razy wydajniejszy od PCIe 3.0
To tak naprawdę obecnie jedyne rozwiązanie zapewniające możliwie najwyższą wydajność przy kopaniu kryptowalut z kartami LHR. Jednak nadal żadne oprogramowanie nie jest w stanie całkowicie pokonać tego ograniczenia. W przypadku T-Rex, przy włączeniu nowej opcji podwójnego kopania, użytkownicy mogą poświęcić do 30% wydajności na kopanie ETH, a pozostałe 70% na inną kryptowalutę.
Czytaj też: W Warszawie powstanie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją
Odwrócenie tych proporcji jest niemożliwe i zważywszy na różne wymogi konkretnych kryptowalut, nie każda karta graficzna Ampere będzie w stanie obsłużyć wszystkie kombinacje głównie przez ograniczenie do 8 GB pamięci VRAM.