Reklama
aplikuj.pl

Modularny dom przyszłości, czyli Nestron Cube Two X za 400000 zł

Modularny dom przyszłości, Nestron Cube Two X

Ogłoszony właśnie nowy modularny dom przyszłości firmy Nestron, sprawia wrażenie kroku w kierunku nowej generacji modułowego życia. Ten ultranowoczesny dom Cube Two X za prawie 400000 zł wprowadza coś, co zwykle w tego typu projektach jest niespotykane, czyli dużo przestrzeni i równie dużo technologii, świetlików oraz okien.

Nestron Cube Two X to potencjalnie najnowocześniejszy dom modularny do kupienia za mniej, niż pół bańki

Cube Two X, zwany też krócej C2X, zapewnia jeszcze więcej przestrzeni życiowej w porównaniu do poprzednich projektów singapurskiego firmy Nestron. Mowa o 35 metrach kwadratowych, zapewnionych przez kapsułę o 10 metrach długości, 3,1 metra wysokości i 3,5 metra głębokości. Względem młodszych braci C2X, firma Nestron dołożyła mu rzucające się w oczy okno, sięgające od podłogi do sufitu.

Czytaj też: Domowa spirulina, czyli hodowla prozdrowotnych alg z Bloom

Ważący 8000 kilogramów funtów kosztuje obecnie dokładnie 98000$, zapewniając 1/2 sypialnie, kuchnię z jadalnią, łazienkę z prysznicem, toaletą umywalką i podgrzewaczem wody, salon z sofą i przedpokój. Dostępne opcje obejmują ogrzewanie podłogowe, płytę indukcyjną, lodówkę jedno- lub dwudrzwiową, projektor oraz pralkę.

Czytaj też: Domy na Marsie. NASA wybrała potencjalne schronienia dla kolonizatorów

Projekt uzupełniają podwójne drzwi wejściowe, długie podłużne okno i szereg inteligentnych funkcji. Mowa o cyfrowych zamkach, roletach elektrycznych, systemie oświetlenia z czujnikami ruchu, cyfrowym odtwarzaczu muzyki, inteligentnych lustrach i urządzeniach kuchennych oraz toaletowych, czy wyjętych rodem ze statku kosmicznego tabletach naściennych. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, którą buduje autorski i nadal rozwijany inteligentny asystent „Canny” na bazie SI, inteligentne meble, a nawet równie „mądre” elementy konstrukcyjne.

Czytaj też: Boicie się szpiegowania w domach? Na robota Astro od Amazona nawet nie patrzcie

Sama instalacja C2X jest prosta – stawiamy go na wypoziomowanym gruncie. Można wprawdzie bawić się w fundamenty, ale to tylko opcjonalne, bo opatentowana izolowana, ocynkowana stalowa konstrukcja, która radzi sobie z trzęsieniami ziemi, huraganami i tajfunami, ponoć chwali się ogromną wytrzymałością. Stąd zresztą 50-letnia gwarancja strukturalna i zachęcenie ludzi do życia poza cywilizacją za sprawą dodatkowo płatnych dodatków. Nie ma jednak najmniejszego problemu z podłączeniem Cube Two X do lokalnej kanalizacyjnej, wodnej, gazowej i/lub elektrycznej zgodnie z przepisami budowlanymi.