Reklama
aplikuj.pl

Piloci samolotów Sił Powietrzne USA będą mogli łatwiej załatwić swoje potrzeby

Piloci samolotów Sił Powietrzne USA

Siły Powietrzne USA zmodernizowały „systemy toaletowe” swoich samolotów, usprawniając swoim pilotom proces oddawania moczu. Dzięki systemom Omni Generation 3 Skydrate obie płcie będą mogły wykonywać długie misje powietrzne z większym bezpieczeństwem i komfortem.

Dzięki niedawnym wysiłkom piloci samolotów Sił Powietrzne USA skorzystają z ulepszonych systemów oddawania moczu

Jednorazowe loty pilotów nie trwają krótko. Lotnicy często spędzają wiele godzin za sterami bez możliwości złapania oddechu, czy załatwienia potrzeb fizjologicznych w „tradycyjny” sposób, co w ciasnym kokpicie wcale nie jest czymś przyjemnym. Stąd m.in. syte śniadanie pilotów składające się ze steku i jajek, które stosuje się już od czasów misji bombowców z czasów II wojny światowej, bo wysokobiałkowy posiłek odkładał potrzebę załatwienia swoich spraw „w czasie”.

Czytaj też: Beechcraft AT-6 Wolverine wyjeżdżają za granice. Gdzie trafią samoloty szturmowe?

Wersja dla mężczyzn

Tak też przy długich lotach problem odciążania pęcherza można zrealizować na trzy sposoby – pieluchą dla dorosłych, wstrzymywaniem potrzeby aż do lądowania lub zaawansowanym systemem rurek i worków. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, ale to ostatnie rozwiązanie problemu jest zdecydowanie najlepsze, a przynajmniej ma największy potencjał rozwoju, którego właśnie lotnictwo USA wykorzystało.

Czytaj też: Uzbrojone samoloty transportowe USA coraz bliżej. Będą zrzucać „palety z pociskami”

Wersja dla kobiet

Dowództwo Walki Powietrznej Sił Powietrznych (ACC) współpracowało z Dowództwem Materiałów Pomocniczych Sił Powietrznych i innymi jednostkami Sił Powietrznych, aby zebrać opinie pilotów – zwłaszcza kobiet – w ramach wysiłków zmierzających do ulepszenia systemu Skydrate zbudowanego przez Omni.

Czytaj też: Tajwan postawił stępkę pod nowy okręt podwodny IDS dla marynarki ROC

Test obejmował głównie 30 kobiet, których informacje zwrotne posłużyły do ulepszenia systemu. Ten składa się teraz z okazalszego worka zbierającego, zwiększonym natężeniem przepływu, czy wężami różnej długości i pozwala obsługiwać się jedną ręką.