Reklama
aplikuj.pl

Plany się zmieniają, czyli Elon Musk o pierwszym Cybertrucku Tesli

los elektrycznego Cybertrucka, Cybertruck, Tesla Cybertruck

W połowie października specyfikacja Cybertrucka Tesli wyparowała z oficjalnej strony producenta, kilka dni później informowaliśmy, że Tesla testuje Cybertrucka, a dziś możemy przytoczyć to, co do powiedzenia miał właśnie Elon Musk o pierwszym Cybertrucku Tesli. Kwestia jego pierwotnego wydania jest najwyraźniej płynna.

Dwa lata od zapowiedzi elektrycznego pickupa Tesli zrobiły swoje. Co po tym czasie miał do powiedzenia Elon Musk o pierwszym Cybertrucku Tesli?

Dowiedzieliśmy się, że teraz plan Tesli obejmuje wydanie Cybertrucka na rynek w formie wersji z czterema silnikami. Będzie to miało miejsce pod koniec 2022 roku, ale okazało się, że Tesla przez konkurencję i rozwój technologii postanowiła wzmocnić pierwszą wersję Cybertrucka. Początkowo najciekawszym i najwydajniejszym Cybertruckiem miała być wersja z trzema silnikami, która przyspieszałaby do setki w około 3 sekundy, oferowała zasięg ponad 800 km na jednym ładowaniu i mogłaby holować aż 6350 kilogramów.

Czytaj też: Tesla pokazała hamulce za 83530 zł do Modelu S Plaid

Tesla testuje Cybertrucka, prototyp Cybertrucka, Cybertruck

Możemy więc tylko się domyślać tego, na co pozwoli wersja Cybertrucka z czterema silnikami elektrycznymi (po jednym w każdym kole). W teorii powinna zaliczyć wzrost możliwości względem 3-silnikowego wariantu przy jednoczesnym ograniczeniu zasięgu o kilka procent. To jednak tylko spekulacje – pewne jest to, że Tesla zdecydowała się na taki ruch z pewnością przez konkurencję w postaci Riviana R1T, czy Hummera EV, a nawet systemu e-4orce Nissana.

Czytaj też: Tesla rozszerza partnerstwo z AMD. Chiński Model Y Performance już z Ryzenem

Teraz wiemy, że pierwszy Cybertruck na rynku będzie oferował „niezależną, ultraszybko reagującą kontrolę momentu obrotowego każdego koła” i sterowanie przednimi oraz tylnymi kołami. Cena pozostaje nieznana, ale wiemy, że przyszli właściciele mogą wpłacić zwrotny depozyt w wysokości 100 dolarów i skonfigurować swoje zamówienie do czasu rozpoczęcia produkcji przez Teslę, co ma nastąpić w przyszłym roku.