Radni w Kostrzynie i Lublinie zdecydują jutro, czy dołączą do Kraśnika i zasłyną z wycofania z miasta sieci 5G oraz Wi-Fi z lokalnych szkół.
Kostrzyn dołącza do walki z 5G
Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, „petycja” w sprawie zwalniacza sieci 5G oraz Wi-Fi w lokalnych szkołach trafiła do każdego miasta w Polsce. Dokument o identycznej treści jest różnie, delikatnie nazwijmy to, interpretowany przez radnych. Jedni podchodzą do niego racjonalnie i tutaj mamy wzorcowy przykład z podlaskich Moniek:
Czytaj też: Dezinformacja o 5G nie zna granic. W każdym kraju jest taka sama
Wiele miast postąpiło tak samo. Inne dały się oszukać argumentom Koalicji Polska Wolna od 5G i obrały foliarskie podejście do sprawy. Jako pierwszy był Kołobrzeg, a niedługo później mieliśmy słynny Kraśnik. Owiane sławą miasto-mem najwyraźniej tak bardzo wzbudziło zazdrość niektórych miejskich radnych, że postanowili mu dorównać. Po drodze był też Mielec. Treść dokumentu możecie zobaczyć poniżej. Ten akurat dotyczy właśnie Mielca, ale do pozostałych miast trafił identyczny.
Najnowszą kandydaturę zgłosił Kostrzyn. O czym informuje portal TuKostrzyn.
„Petycja” uzyskała jednogłośnie pozytywną opinię Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. W uzasadnieniu czytamy:
Komisja zgodziła się z wnioskiem zawartym w petycji odnośnie podjęcia przez Radę Miejską Gminy Kostrzyn apelu w sprawie podjęcia działań legislacyjnych zmierzających do wprowadzenia obowiązku bieżącego badania wpływu technologii 5G na zdrowie mieszkańców oraz wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia pola elektromagnetycznego
w środowisku, tym bardziej, że raport WHO w tej sprawie będzie opracowany do 2022 roku.
Czytaj też: Sieć 5G ciągle rodzi masę pytań. Raport Oppo i infuture.institute
Tym samym jutro, 28 stycznia, na sesji Rady Miasta odbędzie się głosowanie nad uchwałą w tej sprawie. Od niej będzie zależało, czy radni zobowiążą się m.in. do usunięcia ze szkół sieci Wi-Fi. Kiedy pytałem niektóre miasta, które poważnie zastanawiały się na uznaniem argumentów Koalicji Polska Wolna od 5G, zazwyczaj nie wiedziały one ile konkretnie sprzętu Wi-Fi znajduje się w szkołach, ani tym bardziej jakie byłyby koszty pozbycia się go. Nie wspominając już o skutkach takiej decyzji.
Czytaj też: Czy 5G z satelity może nam zaszkodzić?
Lublin też będzie głosować
Również jutro, 28 stycznia, decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta w Lublinie. Tutaj raczej dojdzie do odrzucenia „petycji”. Miasto zwróciło się w tej sprawie do ekspertów z Instytutu Łączności. Pierwsze spotkanie w tej sprawie daje na dzieje na to, że radnych bardziej przekonało stanowisko Instytutu, niż najeżone dezinformacją argumenty Koalicji Polska Wolna od 5G.