5G w Orange dla wszystkich, ale nie na zawsze

5G w Orange mogą uruchomić wszyscy klienci abonamentowi. Na razie jest to ograniczona czasowo usługa.

Sieć 5G w Orange nie była dostępna dla każdego

Do tej pory z sieci 5G mogli korzystać tylko posiadacze najwyższych abonamentów Orange. Ciężko się temu dziwić, bo Pomarańczowi muszą oszczędnie dysponować posiadanym pasmem, na którym uruchomiona została sieć 5G. Nie jest ono tak szerokie jak w przypadku Plusa i zwyczajnie łatwo można je zapchać. Cały czas musimy pamiętać, że proces rozdysponowania docelowego pasma dla sieci 5G nadal jeszcze w Polsce nie ruszył.

Czytaj też: 5G w Polsce bez Huawei – nowy raport pokazuje jeszcze większe straty

5G dla każdego

5G w Orange

W ramach promocji (bo tak możemy najprościej nazwać usługę dostępna czasowo) sieć 5G może uruchomić niemal każdy klient oferty abonamentowej Orange. Dotyczy to posiadaczy Planów Mobilnych 34, 45 oraz 55, Planów Komórkowych, Orange Love, Love Mini oraz Standard, Orange Love Extra lub Premium zakupionych przed 11 marca 2020 roku oraz Planów Firmowych S i M.

Czytaj też: Zakaz używania smartfonów w szkołach. Nowe przepisy w Chinach

Użytkownicy droższych planów oraz Love Extra i Premium już mogą korzystać z sieci 5G i w ich przypadku nic się nie zmienia.

Możliwość korzystania z sieci 5G we wszystkich planach, na razie, przewidziana jest do 30 kwietnia. Zapewne po tym czasie Orange oceni jak bardzo wzrósł w sieci zdecyduje o dalszych losach dostępu do 5G.

Czytaj też: [Aktualizacja] Harmony OS to Android. Naprawdę kogoś to zaskoczyło?

Jak włączyć 5G w Orange

Dostęp do sieci 5G możemy włączyć samodzielnie z poziomu Mój Orange. Należy po zalogowaniu na swój numer wejść w Pakiety i Usługi, następnie Internet oraz aktywować opcję Możliwość korzystania z 5G.