Reklama
aplikuj.pl

Afrykańskie szpiegowskie samoloty Mwari sprzedane

Podczas Africa Aerospace and Defence Expo dowiedzieliśmy się, że południowoafrykańska firma Paramount Group sprzedała swoje szpiegowskie samoloty Mwari „wielu siłom powietrznym”. Szczegóły kontraktów i klientów nie są znane, ale sam VTOL już wręcz przeciwnie, jak również to, że tego typu zakup znacząco podbije pozycję przemysłu obronnego w Afryce na rynku międzynarodowym.

Afrykański przemysł obronny z zamówieniem. To obejmuje szpiegowskie samoloty Mwari

Mwari jest produkowany w pobliżu Pretorii w RPA. Jego pułap lotu wynosi ~10000 metrów, a maksymalna prędkość i zasięg odpowiednio 463 km/h oraz 1018 km. Wytrzymałość po wystartowaniu sięga z kolei do 6,5 godziny, a możliwości praktyczne rozbudowują wymienne systemy, zapewniające „liczne opcje czujników i ładunku”.

Czytaj też: BMP-1TS kontra BMP-1AM, czyli pojedynek ukraińskiej i rosyjskiej modernizacji bojowego wozu piechoty

Mwari odpowiada na kluczowe dla bezpieczeństwa globalnego zapotrzebowanie sił powietrznych na całym świecie, dowolnej wielkości, na zaawansowane możliwości ISR i precyzyjnego uderzenia.

Integruje on koncepcje projektowe ze śmigłowców, platform obserwacyjnych i samolotów rozpoznawczych ze zdolnością do przenoszenia wielu systemów, takich jak radar nadzoru i systemy czujników elektrooptycznych

– czytamy w komunikacie firmy.

Paramount Group w przeszłości nawiązał współpracę z niemiecką firmą Hensoldt, aby wyposażyć Mwari w system obserwacji powietrznej Argos II. Ten system zapewnia wykrywanie i identyfikację celów, aby pomóc w analizie przez jednostki dowodzenia i kontroli.