WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aktualizacja Epic Games Store – nadchodzą ważne funkcje

Nadeszła nowa aktualizacja Epic Games Store. Co dodano do klienta, a co jeszcze się pojawi?

Epic Games Store się rozwija. Nowe funkcje pojawiają się co jakiś czas, a gracze wciąż wypominają brakujące elementy klienta. Nie ma co się dziwić, bo rzeczywiście jeśli ktoś chce, aby platforma oferowała coś więcej niż uruchamianie gier, to nie ma czego tam szukać.

Co nowego dodano w funkcjach sklepu Epic Games Store?

Nowa witryna sklepu internetowego
Teraz możecie przeglądać gry zdobywające największą popularność, filtrować tytuły według gatunków i korzystać z wielu innych funkcji, które pozwolą łatwiej i szybciej wyszukiwać ciekawe pozycje.

Nakładka z funkcją kasy
Epic wraz ze studiem YAGER uruchomił nakładkę z funkcją kasy w ich rywalizacyjnej strzelance „The Cycle”. Nowa nakładka z funkcją kasy pozwala na korzystanie z platformy płatności z poziomu gry.

Lepsza wydajność witryny sklepu internetowego
Poprawiono działanie witryny w czasie dużych obciążeń poprzez usprawnienie infrastruktury strony i obsługi połączeń.

3D Secure dla graczy z Europy
3D Secure to usługa ważna ze względu na wymogi nowych europejskich przepisów dotyczących silnego uwierzytelnienia klienta (Strong Customer Authentication, SCA). W przypadku dokonywania zakupu przy użyciu karty kredytowej na terenie Europy, gracze mogą zostać poproszeni o wykonanie dodatkowego kroku uwierzytelniającego.

Co pojawi się w przyszłości? Epic Games Store powinien wkrótce otrzymać listę życzeń, która stanowi bardzo ważny element dla wielu deweloperów przy szacowaniu sprzedaży. Oprócz tego dalej będzie aktualizowany widok biblioteki gier. Ciekawe jest również to, że wkrótce w sklepik Epic zaoferuje recenzje krytyków z portalu OpenCritic.