WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aladyn 2 – ruszyły prace nad sequelem

W sieci pojawiły się doniesienia, że Aladyn 2 jednak powstanie. Nic dziwnego, zważywszy, że pierwsza część zarobiła ponad miliard dolarów. Na jakim etapie są prace?

Aladyn to kolejna wersja live-action znanej animacji Disneya. Pomimo wielu obaw film jednak przypadł widzom do gustu, o czym dobitnie świadczy zarobiony miliard w box-office. Nie dziwi więc decyzja o stworzeniu kontynuacji, choć nie będzie już ona bazowała na kolejnych częściach animacji.

Prace nad Aladynem 2 są na razie na wczesnym etapie. Wybrano scenarzystów, Johna Gatinsa i Andreę Berloffa, którzy zajmą się stworzeniem całej historii. Według doniesień ostatnie sześć miesięcy wymyślano plan fabuły, gdyż Disney nie chce bazować na kolejnych częściach animacji. Ciekawe więc jaki kierunek obierze ta opowieść, zwłaszcza, że podobno inspiracją mają być Baśnie tysiąca i jednej nocy.

Aktualnie o całym projekcie nie wiemy zbyt wiele. Nie wiadomo czy Guy Ritchie powróci na stanowisko reżysera, ani czy zobaczymy ponownie Willa Smitha, Naomi Scott i Mena Massouda w głównych rolach. Wiemy tylko, że Dan Lin i Jonathan Eirich ponownie będą producentami.