Reklama
aplikuj.pl

Allegro wkracza na giełdę

Allegro smart, zmiany w regulaminie allegro

Największa polska platforma e-commerce Allegro wkracza na giełdę o czym poinformował 14 września w poniedziałek prezes spółki Francois Nuyts. To może być największy debiut w historii GPW.

Po miesiącach doniesień w końcu oficjalnie ogłoszono, że Allegro ma zamiar przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną swoich akcji skierowanych do inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. Mają zamiar złożyć wniosek o dopuszczenie akcji zwykłych do obrotu na podstawowym rynku GPW. Zdaniem Grupy jest to naturalny i bardzo istotny etap rozwoju, a Oferta wzmocni ich pozycję finansową, rozpoznawalność i świadomość marki.

Czytaj też: UOKiK bierze pod lupę praktyki Allegro

Prezes zarządu Allegro François Nuyts powiedział w oficjalnym komunikacie:

Mam przyjemność poinformować Państwa o zamiarze wejścia Allegro na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Allegro jest spółką, która odniosła wyjątkowy sukces,przekształcając się na przestrzeni 20 lat z lokalnego startupu w gracza europejskiego formatu na rynku e-commerce. Dysponując bazą 12,3 mln aktywnych kupujących i 117 tys. sprzedających, jesteśmy liderem transformacji cyfrowej, jaka dokonuje się w polskiej gospodarce, podnoszącym codzienny standard życia milionów Polaków i tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw.

Według ekspertów wejście IPO Allegro może być jednym z największych debiutów w historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka poinformowała, że w ranach pierwszej oferty publicznej zamierzają zyskać około miliarda złotych. Właściciele platformy celują w wycenę na poziomie 10-12 mld euro, a jeśli tak się stanie Allegro stałoby się najwyżej notowaną spółką na GPW.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News