Dzięki coraz to nowym funkcjonalnościom aplikacja mObywatel z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych użytkowników. Teraz korzysta z niej przeszło 2 miliony Polaków. Co oferuje?
Jakie funkcje oferuje aplikacja mObywatel?
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło tę apke jeszcze w 2017 roku, jednak dopiero od niedawna funkcje, jakie dodano stały się dla Polaków na tyle atrakcyjne, by chcieli z mObywatela korzystać. Najważniejszą opcją jest mTożsamość, czyli cyfrowy odpowiednik naszego dowodu osobistego. Znajdują się tam wszystkie dane z dokumentu tożsamości, jednak nie jest on z nim tożsamy. Pokazując taki cyfrowy dowód odbierzemy przesyłkę na poczcie, jednak nie zastąpi on fizycznego dowodu np. w banku.
W grudniu do aplikacji trafiła opcja mPrawo Jazdy, na którym znajdują wszystkie dane, wraz ze zdjęciem. Ta opcja pojawiła się wraz ze zniesieniem obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy. Dodatkowo w aplikacji pojawiła się możliwość sprawdzenia licznika punktów karnych, odzwierciedlenie dowodu rejestracyjnego (mPojazd), polisy OC i karty pojazdu
W apce znajdziemy też moduł eRecepty, dzięki któremu nie trzeba za każdym razem w aptece podawać numeru PESEL. Dla uczniów i studentów pojawiła się możliwość dodania do apki legitymacji szkolnej albo studenckiej.
Czytaj też: Uber Eats – zapłać BLIKIEM a otrzymasz darmową dostawę
Czytaj też: Ma miliard złotych w Bitcoinach, ale… zapomniał hasła do portfela
Czytaj też: ClickMeeting prezentuje nową funkcję – podpokoje
Trzeba więc przyznać, że mObywatel został bardzo dobrze rozwinięty i aplikacja naprawdę jest przydatna. W jednym miejscu znajdziemy wiele przydatnych informacji, a także dzięki niej można ograniczyć ilość noszonych przy sobie dokumentów. Nic więc dziwnego, że obecnie korzysta z niej przeszło 2 mln Polaków. Dokładniej – 2 051 356. Dla porównania na początku zeszłego roku korzystających było zaledwie 892 335.