Reklama
aplikuj.pl

Nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google wkrótce zostanie ograniczona

Google ogłosiło, że niebawem nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google będzie przeszłością. Od 1 czerwca przyszłego roku wprowadzone zostaną ograniczenia, które wynikają z wciąż rosnącej ilości danych przechowywanych przez użytkowników.

Nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google zostanie ograniczona

Jeśli mamy na smartfonie włączoną synchronizację galerii z naszym kontem Google wszelkie zdjęcia, które robimy automatycznie trafiają do chmury. Jest to bardzo wygodne, bo możemy do nich zajrzeć też na innym sprzęcie bez konieczności kopiowania i przenoszenia. Jednak bardzo często wśród tych dobrych zdjęć trafia się mnóstwo plików, które nadają się tylko do usunięcia, bo są rozmazane, albo nieudane. Często też robimy zdjęcie czemuś, co w danej chwili chcemy komuś pokazać i zamiast od razu to usunąć fotki tak sobie wiszą w chmurze bezsensownie zajmując miejsce. I z tym właśnie ma zamiar walczyć Google.

Czytaj też: Dzwoni do Ciebie numer 222571145? Pamiętaj, żeby odebrać telefon!
Czytaj też: Rada Unii Europejskiej chce położyć kres bezpiecznemu szyfrowaniu rozmów?
Czytaj też: Revolut dodaje funkcję Pockets, czyli pomoc w planowaniu wydatków

Firma zmaga się z wciąż rosnącą ilością przechowywanych danych, dlatego ma zamiar wprowadzić pewne ograniczenia. Od 1 czerwca 2021 roku dostaniemy do dyspozycji 15 GB i to nie tylko na same Zdjęcia. Przestrzeń będzie współdzielona z Gmailem i Dyskiem. Przy automatycznej synchronizacji każdy nasz plik będzie się wliczał do przypisanej nam przestrzeni. Do tej pory Zdjęcia Google oferowały nam miejsca bez żadnego limitu, więc teraz trzeba będzie w końcu zrobić porządek ze zdjęciami.

Google zaznacza jednak, że przygotuje dla użytkowników specjalne narzędzia, które pomogą w takich porządkach wykrywając np. zdjęcia, które są nieostre. Dodatkowo firma zaznacza, że fotki, które wrzucimy na chmurę przed czerwcem nie będą wliczać do do wyznaczonego limitu. A jeśli 15 GB nie będą nam wystarczać, to w ramach abonamentu Google One będziemy mogli skorzystać z dodatkowego miejsca.