Reklama

Google usunie nieaktywne konta i dawno nieruszane dane

Google wspiera ugrupowania negujące walkę o dobro planety

Chcąc poradzić sobie z wciąż rosnącą ilością danych do przechowywania Google usunie nieaktywne konta, a także zacznie pozbywać się plików, z których od dawna nikt nie korzystał.

Google usunie nieaktywne konta

Google robi kolejny krok w kierunku ograniczenia zajmowanego przez użytkowników miejsca. Ogromna ilość przechowywanych danych staje się dla firmy coraz większym problemem. Od czerwca nielimitowana przestrzeń w Zdjęciach Google zostanie ograniczona, ale to nie jedyna zmiana, która wtedy wejdzie w życie. Czas rozprawić się z nieaktywnymi kontami i zapomnianymi plikami, które niepotrzebnie zajmują miejsce.

Od 1 czerwca 2021 roku zostaną wprowadzone zasady dotyczące braku aktywności w usługach Google. Według informacji jeśli przez co najmniej dwa lata nie będzie odnotowana aktywność w przynajmniej jednej z usług firmy Google może usunąć ich zawartość. Dodatkowo po przekroczeniu limitu miejsca w ciągu 2 lat również rozpocznie się proces usuwania treści z Dysku, Zdjęć i Gmaila. Firma zaznacza, że nie odbędzie się to automatycznie, a użytkownicy zostaną powiadomieni, że Google chce coś takiego zrobić. Dostaniemy więc czas na to, by przenieść takie pliki.

Czytaj też: Dzwoni do Ciebie numer 222571145? Pamiętaj, żeby odebrać telefon!
Czytaj też: Rada Unii Europejskiej chce położyć kres bezpiecznemu szyfrowaniu rozmów?
Czytaj też: Revolut dodaje funkcję Pockets, czyli pomoc w planowaniu wydatków

Nowe zasady będą dotyczyły aplikacji: Dysk, Zdjęcia, Gmail, Rysunki, Arkusze, Prezentacje, Jamboard i Formularze. Google zaleca jednak, by raz na jakiś czas wchodzić na poszczególne aplikacje, by nasze konto nadal pozostawało aktywne, przez co unikniemy jego usunięcia i utraty ważnych dla nas dokumentów czy zdjęć.