WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Apple ma w planach stworzenie własnej wyszukiwarki internetowej

Apple ma w planach stworzenie własnej wyszukiwarki internetowej

Apple chce stworzyć własną przeglądarkę internetową, która stanie się godnym konkurentem Google. Chce całkowicie wygryźć usługi giganta z Mountain View ze swoich sprzętów.

Koniec z domyślną wyszukiwarką Google na smartfonach Apple?

Apple już zastąpił Mapy Google swoją aplikacja Mapy Apple. A to dopiero początek, bo kolejna ma być wyszukiwarka internetowa. Według informacji powodem decyzji jest postępowanie antymonopolowe, które Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wytoczył przeciwko Google. Financial Times określił działanie Apple jako ogromny postęp wewnętrznego rozwoju firmy i podstawę do pełniejszego ataku na Google.

Czytaj też: Vimeo oferuje darmowe narzędzie do pracy zdalnej – Vimeo Record
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją chroniącą przed mandatem. I to nie tylko na drodze
Czytaj też: Nadchodzi oczekiwana synchronizacja schowka Androida i Windowsa 10

Te domysły potwierdzają zmiany sposobu wyszukiwania na iOS14, gdzie Apple prezentuje własne wyniki wyszukiwania po wpisaniu przez użytkowników pytań w ekranie głównym. Dowodem na to są przeprowadzone porównania wyników wyszukiwania z iOS13 i iOS 14, które różnię się między sobą.

Dodatkowo pojawiły się informacje o poszukiwaniu przez Apple nowych inżynierów, którzy będą odpowiedzialni za sposoby wyszukiwania danych. Taka wyszukiwarka od Apple z pewnością będzie miała grono zwolenników, zwłaszcza gdy będzie domyślną wyszukiwarką na sprzętach firmy, jednak czy poza nimi będzie mogła konkurować z Google? Na razie ciężko powiedzieć, zwłaszcza, że nawet nie wiadomo, czy faktycznie firma ma takie plany.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News