Reklama
aplikuj.pl

Ariel Rider wjeżdża z nowym motorowerem. Sprawdźcie jego specyfikację

Firma Ariel Rider oferuje szeroką gamę rowerów elektrycznych, a niektóre z nich są w istocie motorowerami. Teraz do oferty dołączył nowy model, zwany Grizzly.

Pod wieloma względami stanowi on ulepszenie wobec popularnego, dwusilnikowego Ariel Rider D-Class. Model Grizzly wykorzystuje 20-calowe koła – każde wyposażone w dwa silniki o mocy 1500W. Łącznie pojazd zapewnia więc 3000W.

Czytaj też: Elektryczny motorower Presidio od Monday Motorbikes
Czytaj też: Nowe elektryczne motorowery SONDORS MadMods nie zabijają ceną
Czytaj też: MAMBO to pierwsza na świecie TAKA motorówka

Nie wiadomo, na jaką prędkość się to przekłada, ale można przypuszczać, że jest ona porównywalna bądź wyższa od osiągów Ariel Rider klasy D. Ten rozpędzał się do nawet 53 km/h, choć warto podkreślić, że większość maszyn tej firmy ma zamontowane ograniczniki do 32 km/h.

Motorower Ariel Rider Grizzly wygląda jak ulepszona wersja D-Class

Napięcie akumulatora zostało obniżone z 48V do 52V (co daje około 7% wzrost stosunku mocy do prędkości. Z kolei w obrębie ramy umieszczono dodatkową baterię, co zapewnia łączną pojemność wynoszącą ponad 1600 watogodzin. Przekłada się to na imponujące osiągi Ariel Rider Grizzly, który na jednym ładowanie może przejechać nawet 100 kilometrów.

Czytaj też: 28 firm łączy siły dla elektrycznej przyszłości motoryzacji
Czytaj też: Elektryczny motorower HyperScorpion Express od Juiced Scorpion
Czytaj też: Hulajnoga elektryczna Roadster firmy Voro Motors, to już bardziej superhulajnoga

Siodełko, które ma być wygodniejsze od dotychczasowych, jest dostępne w wersji krótkiej lub długiej. Hydrauliczne hamulce tarczowe i grube opony mają natomiast zapewnić dobrą przyczepność na drodze. Ariel Rider Grizzly jest obecnie dostępny w przedsprzedaży i ma trafić do kupujących na początku lutego. Obecnie można go kupić za cenę 3299 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News