Reklama

Wyjątkowy Aston Martin DBS GT Zagato wyszpiegowany na Nurburgring

Testy coupe Aston Martin DBS GT
Czy może być coś piękniejszego od DBS GT Zagato z fabryki Aston Martin?

Oprócz związanej z Bondem sławy, Aston Martin jest też rozpoznawany z produkcji bardzo specjalnych pojazdów. Długa współpraca z Zagato nie jest wyjątkiem, a przykładem tego jest DBS GT Zagato, który ostatnio pojawił się na Nurburgring.

DBS GT Zagato bazuje na samochodzie DBS Superleggera, ale ma zabójczo podobny wygląd do modeli Vanquish. Masywny grill na przodzie, charakterystyczny dla modeli Zagato dach “double-bubble” i jego delikatne zejście na tyle pozbawionym szyby, zakończone szerokim pasem z reflektorami, tworzy spójną całość.

Co tu dużo mówić, ten wyjątkowy samochód łączy klasykę z nowoczesnością, którą widać zdecydowanie na panelach bocznych, wykończonych z wysoką finezją. Pod maską znajduje się z kolei znany z DBS 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 760 koni mechanicznych.

Czytaj też: Jedno z niewielu Bugatti Centodieci trafi do gwiazdy piłki nożnej

Aston Martin zdecydowało, że stworzy wyłącznie 19 egzemplarzy DBS GT Zagato, z których każdy będzie “połączony” z samochodem DB4 GT Zagato. Innymi słowy, kupując jeden, musisz przygotować się na wyłożenie kasy również na drugi. W sumie ten duet ma kosztować około 30 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News