WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Asus ROG Phone 3 i Lenovo Legion Phone zadebiutują tego samego dnia

Asus ROG Phone 3 i Lenovo Legion Phone zadebiutują tego samego dnia

To będzie bardzo ciekawa konfrontacja. Już 22 lipca oficjalnie zadebiutują gamingowe smartfony Lenovo oraz Asusa. Kto wygra w pojedynku Legion Phone’a i ROG Phone’a 3?

Specyfikacja? Tutaj nie znajdziemy zwycięzcy

Oba gamingowe smartfony zaoferują najmocniejszą dostępną na rynku specyfikację. Czyli w zasadzie w wielu miejscach taką samą. Zarówno ROG Phone 3, jak i Legion Phone będą mieć układy Qualcomm Snapdragon 865+. Asus w najmocniejszym wariancie zaoferuje 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Z kolei Lenovo 16 i 512 GB.

Ekrany w obu przypadkach wyświetlą obraz o rozdzielczości FullHD+. W przypadku Legion Phone’a dojdzie do tego 270 Hz panel dotykowy i odświeżanie obrazu na poziomie 144 Hz. Nie wiemy jednak nic o przekątnej ekranu. W Asusie ekran będzie miał przekątną 6,59 cala i odświeżanie też na poziomie 144 Hz.

procesor Asus ROG Phone, teaser Asus ROG Phone

Aparaty… będą. Nie wiemy jeszcze jakie, ale możemy się zakładać, że jak przystało na gamingowe smartfony będą przeciętne i nieadekwatne do ceny. Chętnie bym się pomylił, ale to na razie rynkowa prawidłowość.

W kwestii zasilania wiemy równo po połowie. Wiadomo, że w Asusie znajdziemy akumulator o pojemności 5800 mAh, w w Lenovo ekstremalnie szybkie ładowanie o mocy 90W.

O zwycięstwie zadecydują dodatki i user experience

Specyfikacja gamingowych smartfonów nie jest rzeczą najważniejszą. W przypadku smartfonów jasne jest, że najmocniejsze podzespoły dadzą nam kosmiczne wyniki w benchmarkach i identyczne działanie gier, które i tak nie wykorzystają w pełni dostępnej mocy podzespołów.

W pojedynku bardziej będą liczyć się takie rzeczy jak zastosowany system chłodzenia i dodatki. O te w Asusie możemy być pewni. Będą przynajmniej takie same jak te z poprzednich generacji ROG Phone’a. Efektowne i absurdalnie drogie. Plus Asus zawsze z każdą generacją pokazuje coś nowego, jak np. nowy kontroler. Lenovo pozostaje zagadką, ale dzisiaj żaden gamingowy smartfon nie trafia na rynek bez wymyślnych dodatków, więc i tu możemy spodziewać się czegoś ekstra. Za ekstra pieniądze.

Pojedynek na pewno będzie ciekawy. Asus to gamingowy wyjadacz. Ale to Lenovo jako nowy gracz na rynku smartfonów dla graczy zapewne wzbudzi większe zainteresowanie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News