WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Intel oficjalnie zaprezentował Thunderbolt 4

Intel oficjalnie zaprezentował Thunderbolt 4

Intel ujawnił właśnie szczegóły na temat Thunderbolt 4. Jest to uniwersalny interfejs przewodowy, który zapewnia wyższy poziom minimalnej przepustowości, poszerzone możliwości oraz zgodność ze specyfikacją USB4.

Thunderbolt 4 umożliwia korzystanie ze stacji dokujących z maksymalnie czterema portami oraz wykorzystywanie kabli o długości do 2 metrów. Firma ogłosiła też kontroler, który jest kompatybilny z PC wyposażonymi w Thudnerbolt 3 czy akcesoriami dostępnymi na rynku.

Czytaj też: Nowe informacje o RTX 3070 i RTX 3070 Ti

Jason Ziller, dyrektor generalny działu Client Connectivity w firmie Intel, mówi:

Thunderbolt zapewnia konsumentom czołowy standard podłączania różnorodnych urządzeń, zwiększający komfort użytkowania komputerów oraz, ze względu na prostotę, wydajność i niezawodność, spełniający nadzieje wiązane ze złączem USB-C. prowadzenie interfejsu Thunderbolt 4 odzwierciedla sposób, w jaki firma Intel rozwija ekosystem komputerów PC dążąc do opracowania prawdziwie uniwersalnych interfejsów.

Thunderbolt 4 zapewnia przesyłanie danych i filmów z przepustowością 40 Gb/s oraz zasilanie tylko z jednego kabla. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią kontrolery Thunderbolt 4 4800. Pierwsze laptopy obsługujące nowe złącze mają być również dostępne jeszcze w 2020 roku.

Ben Thacker, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Kensington, dodaje:

Oczekujemy, że wprowadzenie produktów z interfejsem Thunderbolt 4 będzie punktem zwrotnym dla producentów akcesoriów, którzy chcą w środowiskach PC i Mac zapewnić najlepszy w branży zestaw funkcji oraz jednolity komfort użytkowania. Postęp związany z wprowadzeniem interfejsu Thunderbolt 4 pomoże firmie Kensington na nowo zdefiniować nowoczesną przestrzeń roboczą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News