Audi RS Q8 Mansory, czyli SUV do potęgi

Audi RS Q8, Mansory RS Q8

Tuningowa firma Mansory jest już naszym stałym bywalcem na stronie, więc nie możemy pominąć jej pracy nad Audi RS Q8.

Audi RS Q8 od Mansory

Chociaż ostatni projekt, czyli porsche Cayenne w wydaniu Mansory niespecjalnie przypadło nam do gustu, teraz Mansory powróciła do firmy, z którą chyba lubi się najbardziej. Wzięła bowiem na warsztat wielkiego SUVa, Audi RS Q8 i zrobił z nim to samo, co niegdyś z RS6 Avant.

Czytaj też: Audi SQ5 TDI 2021 zaliczyło premierę
Czytaj też: Czy doczekamy się premiery Audi RS Q5?
Czytaj też: Sedan Audi RS3 wyszpiegowany na Nurburgring

Tak więc, RS Q8 od Mansory ma zmodyfikowane nadwozie z włókna węglowego, które nie tylko poprawia stylistykę, nadając SUVowi bardziej agresywny wygląd, ale także poprawia aerodynamikę i docisk do drogi.

Nowe elementy z włókna węglowego obejmują przednie, tylne i boczne progi, a częścią wizualnego ulepszenia Mansory jest głęboka czarna farba w połączeniu z czerwonymi ozdobnymi paskami i akcentami, co przeniosło się również do kabiny.

Mansory ulepszył również układ napędowy RS Q8, dostrajając 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, modyfikując jego ECO i wrzucając na pokład wysokowydajny układ wydechowy.

Czytaj też: Zwiastun RS E-Tron GT pokazuje elektrycznego sedana Audi
Czytaj też: Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

Stąd wzrost mocy i momentu obrotowego z 591 koni i 799 Nm do zabójczych 780 koni mechanicznych i 1000 Nm momentu obrotowego. Stąd obniżenie potrzebnego czasu na sprint do setki 3,8 do 3,5 sekundy. Nowa prędkość maksymalna tego SUVa wynosi z kolei 320 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News