Reklama
aplikuj.pl

Audi SQ5 TDI 2021 zaliczyło premierę

Audi SQ5 TDI 2021, SQ5 TDI 2021, SQ5 TDI

Co nowego w Audi SQ5 TDI 2021 i jak producent zmienił ten model względem tego z poprzedniego roku? Oficjalna premiera odpowiada na wszystkie pytania.

Napęd Audi SQ5 TDI 2021

Po stronie napędu, Audi ponownie postawiło w SQ5 TDI na 3-litrowego turbodiesla V6 o niższej mocy 341 koni mechanicznych (zamiast 347), ale o tym samym momencie obrotowym na poziomie 700 Nm. Ten silnik doczekał się wymiany aluminiowych tłoków na te z kutej stali, które mają teraz stopniowane wgłębienie, zapewniające szybsze i bardziej wydajne spalanie.

Czytaj teżZwiastun RS E-Tron GT pokazuje elektrycznego sedana Audi
Czytaj też: Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

Idąc dalej, Audi SQ5 TDI 2021 nie ma już intercoolera typu powietrze-powietrze w zderzaku, bo teraz zastosowano pośrednią konstrukcję typu woda-powietrze wewnątrz silnika. Krótsza ścieżka wlotu powietrza umożliwia szybsze doładowanie turbosprężarki, która z kolei ma mniejsze, lżejsze koło sprężarki. Nadal w grę wchodzi 48-woltowy system łagodnej hybrydy i elektryczna sprężarka.

Pomimo nieco mniejszej mocy, SQ5 2021 nadal korzysta z ośmiobiegowego automatu i napędu na wszystkie koła, dzięki czemu rozpędza się do 100 kilometrów na godzinę w 5,1 sekundy. Jego ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna ciągle wynosi 250 km/h.

Nowe Audi SQ5 TDI z zewnątrz i wewnątrz

Po stronie nadwozia SQ5 TDI zyskało trapezowe reflektory o ostrzejszych kątach, zmienione otoczenie wokół kratki, jak również odświeżone światła oraz otwory w dolnej części konsoli, które mają wyraźniejsze krawędzie. Na tyle znalazły się z kolei dwie pary okrągłych rur wydechowych.

Czytaj też: Oto wnętrze Audi Q4 E-Tron. Testowe egzemplarze wyszpiegowane
Czytaj teżCzy doczekamy się premiery Audi RS Q5?
Czytaj też: Sedan Audi RS3 wyszpiegowany na Nurburgring

Kabina crossovera jest dostępna w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, ze skórą/skórą syntetyczną i skórą/mikrowłóknami Dinamica, a przede wszystkim dzierży już 10,1-calowy wyświetlacz infotainment, a nie 8,3-calowy.

SQ5 TDI 2021 trafi do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2021 roku, a jego ceny zaczynają się od 68140€ po uwzględnieniu 16-procentowego podatku VAT w Niemczech, jak zauważa Motor1.