Reklama
aplikuj.pl

Autonomiczne samochody Cruise wspomoże Microsoft

Autonomiczne samochody Cruise, Microsoft, samochody Cruise Microsoft

Microsoft ogłosił właśnie, że chce pomóc w rozwoju samodzielnie jeżdżących aut i wybrał autonomiczne samochody Cruise, jako te, którym warto poświęcić czas.

Autonomiczne samochody Cruise

Partnerstwo opisywane jako długoterminowe ma na celu wykorzystanie platformy Azure firmy Microsoft, jako że firma Cruise (odłam General Motors) zamierza skomercjalizować swoje autonomiczne pojazdy w nadchodzącej dekadzie.

Czytaj też: Nowoczesny traktor Monarch, czyli elektryczność i autonomia w jednym
Czytaj też: Full Self Driving, czyli czym jest autonomia Tesli?
Czytaj też: Autonomia Honda Legend. Wyścig o bycie pierwszym trwa

Nic dziwnego, że w grę wchodzą serwery Azure, jako że przetwarzanie w chmurze odgrywa ważną rolę w autonomicznych samochodach przyszłości, umożliwiając im komunikowanie się ze sobą w myśl efektywniejszej jazdy i współpracy nad rogach.

Jak skomentowała współpracę prezes i dyrektor generalna GM Mary Barra:

Microsoft jest wspaniałym dodatkiem do zespołu, gdy dążymy do przyszłego świata zerowej liczby wypadków, zerowej emisji i zerowych zatorów komunikacyjnych.

Microsoft pomoże nam przyspieszyć komercjalizację całkowicie elektrycznych, samojezdnych pojazdów Cruise i pomoże GM w osiągnięciu jeszcze większych korzyści z przetwarzania w chmurze, wprowadzając na rynek 30 nowych pojazdów elektrycznych na całym świecie do 2025 roku.