Reklama
aplikuj.pl

W pełni autonomiczne taksówki AutoX ruszają w Chinach

autonomiczne taksówki AutoX, taksówki AutoX

Firma AutoX uruchomiła właśnie pierwsze w pełni autonomiczne taksówki w chińskim mieście Shenzhen, które nie muszą już jeździć z testerami za kółkiem.

Autonomiczne taksówki AutoX ruszają na podbój rynku

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma sprawdzała skuteczność swojego autonomicznego trybu jazdy w taksówkach i wykazała, że są one na tyle bezpieczne, że obecność „kierowcy awaryjnego” jest zbędna. Dlatego teraz AutoX wdrożyło teraz pierwszą całkowicie autonomiczną flotę w centrum Shenzhen.

Czytaj też: Full Self Driving, czyli czym jest autonomia Tesli?
Czytaj też: Autonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Autonomia Honda Legend. Wyścig o bycie pierwszym trwa

Pojazdy są zbudowane w oparciu o nowy system autonomicznej jazdy piątej generacji, który korzysta z bardziej wydajnej technologii postrzegania świata wokół niego. Mowa o szeregu kamer o ultrawysokiej rozdzielczości, dwóch LiDAR i radarach 4D oraz wielu czujnikach martwego pola, które mogą wykrywać duże i małe obiekty.

Wyżej macie przykład działania jednej z autonomicznych taksówek firmy manewrującej wokół pojazdów na drogach, ustępującej miejsca pieszym i skuterom oraz zawracającej bez zdalnej obsługi i pomocy człowieka.

Czytaj też: Autonomia Tesli jeszcze droższa. Teraz już w cenie dobrego używanego samochodu
Czytaj też: Autonomia, pistolet do gwoździ i dron, czyli dachowa rewolucja
Czytaj też: Smart Summon Tesli, czyli autonomia na parkingach

AutoX ma ponad sto autonomicznych pojazdów działających w Szanghaju i Shenzhen, a obecnie prowadzi pięć projektów testowych w miastach na całym świecie.