WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczny i tani, czyli Baojun E300 z Chin

Elektryczny i tani, czyli Baojun E300 z Chin

Co powiecie na tani elektryczny nie tyle samochód, co… samochodzik na publiczne drogi? Tym bowiem jest model E300 i E300 Plus od Baojun.

W Chinach fani elektrycznych samochodów z mniej zasobnym portfelem zdecydowanie mogą czuć się rozpieszczani, dzięki producentom pokroju Baojun (spółka GM). Ten stworzył duet dwóch nowych elektrycznych małych samochodów, które zachęcają do siebie ceną (via InsideEVs).

Te małe elektryczne samochody, które mogą pomieścić od 2 do 4 osób (E300 pozostawia wybór między 2 i 3 miejscami, a E300 Plus oferuje tylko cztery) są dostępne w sumie w sześciu wersjach i pięciu kolorach nadwozia, a ich ceny wahają się od 9154 do 11980 dolarów. Mowa więc o cenie od 36500 do 48000 zł.

Oba modele są wyposażone w silnik elektryczny o mocy 40 kW i momencie obrotowym na poziomie 150 Nm, co wystarcza do osiągnięcia prędkości maksymalnej rzędu 100 km/h. Co ciekawe, istnieje opcja szybkiego ładowania prądem stałym, a jedno ładowanie wystarcza na przejechanie do 260 i 305 km kolejno dla wersji E300 i E300 Plus według standardu NEDC.

Czytaj też: Prototyp Cadillac CT4-V Blackwing dostrzeżony w testach

Seria E300 jest również całkiem dobrze wyposażona, co podkreśla cyfrowy zestaw wskaźników, niezależne zawieszenie McPherson i z podwójnymi wahaczami, wielofunkcyjna kierownica z ekranem dotykowym, aluminiowe felgi, a także typowe systemy bezpieczeństwa. Nie zabrakło ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania, hydraulicznego asystenta hamowania i podwójnym powietrznym poduszkom przednim.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News