Reklama
aplikuj.pl

Plotki o nowej generacji Nissana GT-R przeczą poprzednim

Wiecie, że obecny Nissan GT-R ma już na karku 13 lat, odkąd został zaprezentowany w specyfikacji produkcyjnej? Jego nowa generacja wręcz musi nadchodzić, bo dotychczasowe aktualizacje nie były w stanie utrzymać takiej zaległości w platformie.

Wygląda jednak na to, że już niedługo zobaczymy flagowy samochód sportowy Nissana nowej generacji. Przynajmniej według Automotive News, który podaje, że dyrektor operacyjny Nissan Motor Co., Ashwani Gupta, wyjawił szczegóły o pracach trwających nad Nissanem GT-R nowej generacji.

Według raportu, Nissan już pracuje nad przeprojektowaniem GT-R, który może zadebiutować w 2023 roku. Japońska firma ponoć rozważa zorientowany na osiągi hybrydowy układ napędowy, ale będzie ten będzie związany z systemem odzyskiwania energii kinetycznej prosto z GT-R LM Nismo.

Niestety oba powyższe informacje są sprzeczne z doniesieniami z zeszłego roku. Poprzednia historia mówiła, że ​​nowy GT-R będzie stronił od hybrydowego układu napędowego, a jeszcze inna wspominała, że obecny wariant nie zniknie z rynku przed 2027 rokiem. Rynek jest jednak dynamiczny i płynny, więc zmiany strategii zawsze wchodzą w grę.

Czytaj też: Zakochacie się w nowym Mercedesie AMG S63, o ile plotki się sprawdzą

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News