Reklama
aplikuj.pl

Bethesda Launcher kończy żywot. Zachęta do przejścia na Steam

bethesda launcher

Nieudany projekt Bethesda Launcher wkrótce zostanie zakończony. Wszystko zostanie przeniesione na Steam, a Ci którzy zrobią to szybko, otrzymają dodatkowe nagrody.

Koniec Bethesda Launcher

W tym roku gracze muszą pożegnać się z launcherem Bethesdy i przenieść się na Steam. Dziś twórcy udostępnili dodatkowe szczegóły i daty dotyczące procesu migracji konta, abyście mogli przygotować się do przejścia na Steam, gdy tylko udostępniony zostanie cały proces. Kiedy konkretnie? 27 kwietnia.

Począwszy od tego dnia, gracze w Fallouta 76 wciąż będą mogli zyskać dostęp do gry przez launcher Bethesdy jeszcze przez pewien czas, ale niemożliwe będzie przeprowadzanie transakcji za prawdziwe pieniądze, na przykład kupowanie atomów czy odnawianie abonamentu Fallout 1st.

Czytaj też: Pisarka Tomb Raider chce by kolejna Lara miała mniejszy kompleks ojca

Począwszy od 11 maja, niemożliwe będzie logowanie się i gra w Fallouta 76 poprzez launcher Bethesdy. Aby kontynuować appalaskie przygody poprzez Steam konieczne będzie przeprowadzenie procesu przenoszenia. Deweloperzy zachęcają wszystkich naszych graczy używających launchera Bethesdy, aby przenieśli swoje postępy jak najszybciej i zapobiegli ewentualnym przerwom po wyłączeniu konta Fallouta 76 w maju. Cały proces ma zająć tylko kilka chwil. W większości przypadków konta graczy zostaną udostępnione w Steam kilka minut po użyciu narzędzia, jednak w okresach dużego obciążenia, całość może zająć nieco więcej czasu.

Nagrody za przejście na Steam z Bethesda Launcher

W Bethesdzie zdają sobie sprawę, że „robota papierkowa” związana z przenoszeniem konta na inną platformę to żadna zabawa i że wolelibyście spędzić ten czas szlifując swój C.A.M.P. albo polując na legendarne przedmioty. W związku z tym, aby docenić każdego, kto przeniesie swoje konto pomiędzy 27 kwietnia a 11 maja, Bethesda przyznaje 10 awansów na planszy S.C.O.R.E. sezonu 9. Dodatkowe rangi zostaną przyznane wkrótce po rozpoczęciu 9. sezonu, w czerwcu.

Czytaj też: Steelrising opóźnione. Soulslike powtórzy sukces Elden Ring?

W razie, gdybyście szukali dalszych informacji o procesie przenoszenia albo mieli pytania dotyczące innych gier dostępnych w launcherze Bethesdy, deweloperzy zapraszają do przeczytania pierwszego ogłoszenia przenoszenia i dokumentu z pytaniami i odpowiedziami, a także pierwszego artykułu oraz pytań i odpowiedzi dotyczących Fallouta 76.