WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nadchodzące BMW M3 na nowym teaserze

Na wielką premierę nowego BMW M3 musimy jeszcze czekać kilka dni, bo do 23 września, czyli do najbliższej środy. Chociaż wcale firma nie musiała nam o tym przypominać, zrobiła to, nowym zestawem fotek.

Siedem nowych zdjęć nowej M3 próbuje zasłonić gęsty, zielony dym, ale i tak na czterech z nich widzimy bardzo dobrze całą przednią konsolę samochodu. Tym razem BMW przyjęło jasnozielony lakier nadwozia, który ozdabia dużą osłonę chłodnicy, ostre, rozbudowane reflektory i dolne wloty powietrza. Reszta zdjęć, to tylko linie nadwozia.

Chociaż BMW ciągle utrzymuje ogólny wygląd M3 w tajemnicy, dla nas nie wszystko jest tajemnicą. Wiemy już, że nowe M3, a nawet towarzyszący mu model M4 napędzi 3,0-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem.

Ten zapewni moc 473 koni mechanicznych, pozostawiając kupującym do wyboru sześciobiegową manualną lub ośmiobiegową automatyczną. Wersja Competition podniesie moc silnika do 503 KM za cenę przymuszenia do automatycznej skrzyni biegów.

Czytaj też: Project 411, czyli futurystyczny hołd dla kultowego Porsche 911

W chwili premiery oba warianty będą wyposażone w napęd na tylne koła, a konfiguracja z napędem na wszystkie będzie dostępna w późniejszym terminie dla sedana i coupe. BMW opracowuje również kombi M3 Touring, ale ten nie będzie gotowy do produkcji przez około dwa lata.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News