Reklama
aplikuj.pl

BMW M4 CSL może wrócić wcześniej, niż kiedyś

Najlżejsze nowe BMW M4, waga nowych BMW, nowe BMW M4,

BMW M4 CSL to coś, na co czekamy przy każdej nowej generacji, a zważywszy na to, że ten ostatni pojawił się przed dekadą, to nowego BMW M4 CSL nie możemy się doczekać.

Powrót BMW M4 CSL!

Wedle uznanego źródła, czyli Bimmer Post, którego informacje sprawdziły się nie raz i nie dwa, a dziesiątki razy, M4 CSL zostanie wydany już w przyszłym roku, a montaż tego hardcorowego coupe rozpocznie się w lipcu 2022 roku. Produkcja będzie jednak krótka, bo choć nie znamy planów na temat nakładu produkcyjnego, ma powstać mniej niż 1000 egzemplarzy BMW M4 CSL.

Czytaj też: Nowe zdjęcia BMW i4 w testach ujawniają maskownice chłodnicy
Czytaj też: BMW o dogadzaniu wszystkim. Zapewne wiecie o co chodzi
Czytaj też: Nowe BMW Serii 7 zaskoczą funkcjami i wyglądem?

BMW M4 CSL może wrócić wcześniej, niż kiedyś

Jako że po BMW M4 CSL oczekuje się wiele, firma powinna postawić na wersję z napędem na tylne koła i koniecznie z manualną skrzynią biegów. W kwestii szalenie ważnej wagi, powinniśmy ujrzeć spadek o jakieś 80-150 kilogramów, jako że ostatni M3 CSL obniżył ją względem podstawowej wersji o 110 kg. Osiągnie się to po prostu przez większą obecność włókna węglowego.

Czytaj też: Domniemana moc BMW i7, czyli elektrycznego sedana
Czytaj też: Zimowe testy BMW 2 Coupe 2022 M Performance w kamuflażu
Czytaj też: Wyszpiegowano prototyp BMW X4 M 2022

Co do zmian w silniku nie wiemy nic a nic, ale jako że wedle plotek produkcja BMW M4 CSL rozpocznie się w połowie 2022 roku, to prawdopodobnie ujawnienie nastąpi kilka miesięcy wcześniej.