Reklama

Byli użytkownicy TikToka zdecydowanie wolą Snapchata zamiast Instagrama

TikTok podbił cały świat, a inne aplikacje rozrywkowe tylko mogą patrzeć na wciąż rosnącą liczbę korzystających. Ale co w momencie, gdy użytkownicy TikToka będą mieli zablokowaną ukochaną aplikację. Co wybiorą? Cóż, na pewno nie Instagrama.

Użytkownicy TikToka nie chcą Instagrama

Instagram na próżno starał się upodobnić do Snapchata i TikToka. Ludzie oszukać się nie dali. TikTok jest obecnie królem aplikacji rozrywkowych, ale Snapchat również ma bardzo dużo zwolenników, o czym pokazały ostatnie wydarzenia w różnych krajach. Gdy w USA prezydent Donald Trump rozpoczął walkę z Chinami aplikacji zakazano. W Pakistanie zablokowano ją, bo była niemoralna i niezgodna z Islamem. A teraz także w Indiach postanowiono zablokować TikToka, a powodem był chińsko-indyjski konflikt graniczny.

Czytaj też: TikTok może nadal korzystać z utworów należących do Sony Music
Czytaj Twi
tch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy
Czytaj też: Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej. To kolejne internetowe oszustw
o

W tym momencie na lokalnych rynkach pojawiła się spora luka, którą inne aplikacje rozrywkowe postanowiły wykorzystać. Instagram rozpoczął zaciekłą walkę o dawnych użytkowników TikToka. I niestety, te walkę przegrał ze Snapchatem. Po dodaniu przez nich możliwości korzystania w klipach z podkładów muzycznych odnotowano gwałtowny wzrost nowych użytkowników. W Indiach z 15% nowych pobrań odnotowano przeszło ponad 30%. We wrześniu Snapchat pobierano 750tys. razy, teraz ta liczba osiągnęła milion. Mieszkańcy USA stanowią 18% z tej liczby.

Wygląda więc na to, że Instagram przegrywa nie tylko z TikTokiem, ale również ze Snapchatem. Czy z tego powodu powinniśmy w najbliższym czasie spodziewać się dodawania nowych funkcji? Jest to prawdopodobne, choć na razie nic nie słychać o takich planach.