Candyman – premiera horroru opóźniona. Jest nowa data

Candyman, Candyman 2020, Jordan Peele, MGM, Candyman zwiastun, Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett

Film Candyman będący “duchową kontynuacją” horroru z 1992 roku również zalicza opóźnienie z powodu koronawirusa. Kiedy produkcja trafi do kin?

CZYTAJ TEŻ: Marvel ustala nowe daty premier dla Czarnej Wdowy, The Eternals i kolejnych filmów

Candyman to jeden z klasycznych horrorów, który doczeka się nowej wersji. Oryginał opowiadał o studentce Helen, która jako temat swojej pracy magisterskiej wybrała miejski horror. Podczas poszukiwania materiałów trafia na legendę o Candymanie, duchu, który nawiedzał jedno z osiedli w Chicago. Gdy upiór budzi się do życia zaczyna popełniać szereg bestialskich zbrodni, ale oskarżona o to zostaje niewinna Helen. W tytułowej roli wystąpił wówczas Tony Todd, a w Helen wcieliła się Virginia Madsen.

W nowej wersji Candymana zagra Yahya Abdul-Mateen II, a oprócz niego w filmie wystąpi: Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett i Cassie Kramer, która zagra tę samą postać, którą w oryginale grała Madsen. Tony Todd również pojawi się w nowym Candymanie.

Film miał wejść do kin 12 czerwca 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa studio Universal postanowiło przełożyć premierę. Nikogo to nie dziwi, bo taka decyzja była właściwie kwestią czasu. Większość wytwórni odwołuje swoje czerwcowe premiery.

Candymana przesunięto na 25 września.

Candyman, o czym opowiada film?

Tego lata zdobywca Oscara, Jordan Peele, przedstawi świeże spojrzenie na mrożącą krew w żyłach miejską legendę, którą starsze rodzeństwo przyjaciół opowiadało ci podczas nocowania – Candyman. Początkująca reżyserka Nia DaCosta stanęła za kamerą współczesnego wcielenia kultowego horroru.

CZYTAJ TEŻ: Peninsula – pierwszy zwiastun kontynuacji Zombie Expressu

Odkąd mieszkańcy sięgają pamięcią dzielnica Cabrini Green w Chicago była terroryzowana historią o nadprzyrodzonym zabójcy z hakiem. Przywołać go było bardzo łatwo, wystarczy, że pięć razy wymówiło się jego imię przed lustrem. Obecnie dzielnica wygląda już inaczej i zamieszkują ją zupełnie inni ludzie. Do jednego z apartamentów w Cabrini wprowadza się artysta Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II) wraz ze swoją dziewczyną Bianną Cartwright (Teyonah Parris), która prowadzi galerię sztuki. Pewnego dnia Anthony spotyka jednego z najstarszych mieszkańców dzielnicy, który opowiada mu prawdziwą historię Candymana. Pragnąc wykorzystać tę opowieść jako inspirację mężczyzna zaczyna zgłębiać się coraz bardziej w temat nieświadomie wskrzesza zapomnianą legendę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News