Reklama

Google aktualizuje zabezpieczenia w nowej wersji Chrome na urządzenia mobilne

problemy, przeglądarka chrome

Chrome 86 już niedługo trafi na nasze smartwony, a jedną z oferowanych nowości jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystających z przeglądarki użytkowników. Zobaczcie jakie aktualizacje zabezpieczeń przygotowało Google.

Seria aktualizacji zabezpieczeń do najnowszej wersji przeglądarki Chrome na Androida i iOS

Chcąc zrównać mobilna wersję przeglądarki Chrome z tą dostępną na komputerach stacjonarnych Google wprowadza szereg aktualizacji. Przede wszystkim dotyczą one zabezpieczeń. Chrome 86 będzie zawierać funkcje: sprawdzania bezpieczeństwa (Safety Check) na Androidzie i iOS, ulepszone bezpieczne przeglądanie na Androida i ulepszone wypełnianie haseł w iOS.

Czytaj też: PS5 rozłożone na części. Ta konsola nie ma prawa wyć!

Czytaj też: Kultowa klawiatura Razer BlackWidow już w nowym wydaniu V3

Czytaj też: Nowości od Huawei wchodzą do Polski – MateBooki, smartfon P smart 2021 i słuchawki FreeBuds Pro

Dodatkowo wdrożony zostanie program, który w chwili, gdy rozpozna, że nasze hasło wyciekło przeniesie nas od razu do odpowiedniego formularza zmiany hasła. Ta funkcja będzie aktywna zarówno w wersji Chrome na Androida, jak i iOS. Funkcja ta jest ściśle powiązana z systemem Google Safety Check skanującym w poszukiwaniu naruszonych haseł i zapewniającym aktualność przeglądarki Chrome.

W maju na przeglądarkach komputerowych dodano funkcję ulepszonego bezpiecznego przeglądania, która również trafi do wersji mobilnej. Dzięki temu udostępniane Google dane w czasie rzeczywistym będą sprawdzane pod kątem złośliwego oprogramowania i prób wyłudzania informacji. Wersje nowej przeglądarki Chrome na Androida i komputery stacjonarne również otrzymają ostrzeżenia o mieszanych formularzach. pozwoli to uchronić użytkowników przed przesłaniem niezabezpieczonego formularza osadzonego na stronie HTTPS.

Zaś użytkownicy iOS będą mogli automatycznie uwierzytelniać wypełniane hasła w przeglądarce Chrome za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu, którym odblokowują telefon.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News