Reklama

W Chrome pojawi się opcja wykonania przewijanego zrzutu ekranu

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Wygląda na to, że już wkrótce możemy doczekać się dodania do Chrome na Androidzie świetnej opcji jaką są przewijane zrzuty ekranu, które z pewnością ułatwią życie wielu użytkownikom przeglądarki.

Przewijane zrzuty ekranu w Chrome

Zrzuty ekranu potocznie nazywane screenami to coś, z czego wielu z nas korzysta praktycznie codziennie. jednak problem pojawia się, gdy chcemy pokazać coś więcej, niż treść widoczna aktualnie na ekranie. Wówczas konieczne jest robienie kilku screenów, które potem wysyłamy lub przechowujemy w albumie tworząc w nim spory bałagan.

Czytaj też: Vimeo oferuje darmowe narzędzie do pracy zdalnej – Vimeo Record
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją chroniącą przed mandatem. I to nie tylko na drodze
Czytaj też: Nadchodzi oczekiwana synchronizacja schowka Androida i Windowsa 10

Wygląda jednak na to, że już wkrótce taka funkcjonalność może pojawić się w przeglądarce Chrome. Redakcja Chrome Story odnalazła obecność ukrytego ustawienia (flagi) pod nazwą „Chrome Share Long Screenshots”. jest ona obecnie nieaktywna, co oznacza, że znajduje się we wczesnej fazie testów. Jednak wszystko wskazuje na to, że raczej nie będziemy musieli na przewijane zrzuty czekać długo. Już w testowej wersji Androida 11 pojawiła się możliwość ich wykonywania choć potem ją usunięto.

Samsung wprowadził tę funkcję w swoich telefonach już dawno, jednak doskonale wiadomo, że nie każdy ma Samsunga i nie każdy deweloper coś takiego oferuje. Tylko szkoda, że nawet jeśli ta opcja trafi do Androida będzie ograniczała się jedynie do przeglądarki Chrome.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News